turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


EL KAİDE; EL NUSRA ve MÜSLÜMAN KARDEŞLER

TURGUT KOÇAK (TSİP GENEL BAŞKANI)

23 TEMMUZ 2013

Suriye'de emperyalistlerin Beşar Esad'a karşı dinci gericileri kullanarak başlattıkları savaşa dünyanın dörtbir yanından ipten kazıktan kopma sözde kendilerine Müslüman'ım diyen insanlık düşmanları katılıyor. Öyle ki, Rusya'da korkunç bombalı saldırılar düzenleyen Çeçen teröristler bile var aralarında. ÖSO'yu oluşturan insanlıktan nasiplerini almamış bu teröristler kelle mi uçurmadılar, tutsak aldıkları kimselerin kim olduklarına bile bakmaksızın ağızlarına değnek sokup, cinsel organlarını keserek işkence mi etmediler, ciğer söküp yürek mi yemeye kalkmadılar kısaca aklınıza ne gelirse yaptılar. Yine görüntülere yansıdığına göre kesilen başları mangalın üstüne koyup resim mi çektirmediler. Özellikle de Suriye resmi makamlarından yapılan açıklamalara göre tutsak edilen subay ve pilotlara uygulandı bu insanlık dışı işkenceler.

Bu işkenceler dünyanın dört bir yanında vicdan sahibi herkesin nefretini kazandı. İnsanlık emperyalistler tarafından nasıl bir senaryo uygulandığını sorgulamaya aldı. Bizim ülkemizde de büyük tepkiler çekmesine karşın, Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarınca Suriye'ye karşı yapılan bu eylemler sonuna kadar desteklendi. Öyle ki, sınır boyunca bir yandan Suriye'den kaçıp gelenlere kamplar kuruldu bir yandan da bu kamplarda El Nusra ve El Kaide militanlarına her türlü hizmet verilerek lojistik destekleri sağlandı. Sözde ÖSO'nun liderini Recep Tayyip Erdoğan miting meydanlarında yanında taşıdı. Kısaca Recep Tayyip Erdoğan'ın destekledikleri kimselerin özetle gerçekleri yukarıda dile getirdiklerimiz olmasına karşın, bu gerçekler satılık medya aracılığı ile tersine çevrilerek Türkiye kamuoyuna açıklandı. Bu eylemleri gerçekleştirenler değil de Beşar Esad zalim olarak gösterildi. İktidar hemen her fırsatta Suriye'deki iç karışıklığın içinde oldu. Yetmedi, çeşitli fırsatları bahane ederek eylemli olarak müdahaleye kalkıştı.

Önceki gün mangala insan başını koymuş insanlıktan nasibini almamış biri kameralar karşısında poz verip fotoğraf çektirmiş. Fotoğraftaki mangala konmuş kafa da belirtildiğine göre Kürtmüş. Bu eylemi de El Nusra gerçekleştirmiş. Doğal olarak bu fotoğrafı görüp de tepki göstermemek insanlıkla asla bağdaşmaz. Ancak başkaları böylesi zalimlikleri yaşarken de tepki göstermemek insanlığa yakışmaz. Bu konuda Suriye'de ÖSO'culara karşı savaşan Miraç Ural özlü bir yazı yazmış. Bana göre epey de öğretici bir yazı. Konuya duyarlılık gösteren herkesin okumasını salık veririm.

Gelelim yukarıda yazdığım yazıyı nereye bağlayacağıma. Recep Tayyip Erdoğan geceli gündüzlü İslami grupları destekleyen açıklamalar yapıyor. Desteklediklerinin başında da Suriye yönetimine karşı savaşan terör grupları geliyor. Yani işin özü şu ki, Başbakan ve iktidarı böylesi insanlık dışı suç işleyen El Kaide ve El Nusra ve Müslüman Kardeşleri destekliyor. Bu durum bile, ülkemizi yöneten iktidarın gerçek yüzüyle ilgili bize yeterince bilgi veriyor. Dolayısı ile bugün ülkemizde AKP iktidarının demokratik işleyişe niçin bu denli karşı olduğunu daha iyi anlıyoruz. Gezi Parkı göstericilerine karşı uygulanan şiddetin, yaşamını yitiren gençlerimize karşı hınçla sözler söylenmesinin altında yatan gerçek Recep Tayyip Erdoğan'ın zihniyetinden kaynaklanıyor. Bugüne kadar ciğer yiyen, kelle uçurup mangala kelle koyan, onca işkence yapan Suriye'deki gruplara karşı bir kez kınayıcı sözler söylememesinin nedenini doğru okumalıyız. Başbakanın ve partisinin zihniyeti böyle bir zihniyettir. Haziran ayı boyunca sokağa çıkan Türkiye halkının gösterdiği tepkilerin boyutunun bu denli kitlesel olmasının nedeni bir anlamda da zalimliğe sonuna kadar karşı olduğunun açıkça dışa vurmasıdır. Eğer bir iktidar kendi politikalarını savunmak için bu denli karartmaya başvuruyor ve gerçekleri halkın gözünden saklıyorsa işlediği suçlardan dolayı korktuğu içindir. AKP iktidarı içerde ve dışarda suç işlemiş ve işlemeye devam eden bir iktidardır. Bugün kalkmış, son gösterilerle ilgili olarak iç ve dış odaklardan söz etmektedir. Bu köylü kurnazlığı öteden beri gelmiş geçmiş sağ iktidarların başvurduğu en önemli yöntemdir. Eğer iç ve dış suç odaklarından söz edilecekse ki böyle bir gerçeklik vardır, o da Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarıyla ilgili olarak söz edilebilir. Bu iktidar hem içerdeki hem de dışardaki suç odaklarıyla bağlantılı bir iktidar olup yaptıklarının hesabını halkımıza vermesi gerekmektedir. Bu yüzdendir ki, çok hırçın, bu yüzdendir ki, çok saldırgandır. 

Unutmayalım böylesi iktidarlar her türlü yola başvurabilir ve kıyım yapmaktan çekinmezler.

Zaten AKP iktidarınca Suriye'deki, El Kaide, El Nusra ve Müslüman Kardeşlerin desteklenmesinin de nedeni budur.
 


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA