turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DEMEK ÖYLE BAY ÇİÇEK?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 EYLÜL 2013

Yahu bu Müslümanlara ne oluyor? Bıraksanız birbirlerini bir kaşık suda boğacaklar. Hoş, bir kaşık suda boğmak ne demek insanın aklını donduran yöntemlerle basbayağı işkenceli ölümler gerçekleştiriyorlar. Suriye'de El Nusracıların, El Kaidecilerin, Müslüman Kardeşler Örgütü'nün ve oradan buradan devşirme teröristlerin işledikleri cinayetleri insan izledikten sonra birkaç gün kendine gelemiyor.

Sayın Başbakan'ı Büyük Ortadoğu Projesi işleme konulduğundan beri dinliyoruz. Kiminle davrandığı, insanın aklını donduran cinayetler işleyen kesimleri destekleyip her türlü desteği verdiği de kimsenin gözünden kaçmış değil. Başbakan işi o kadar ileri götürdü ki, sanırsınız; çıkacak savaş onun lehine işleyecek. İster istemez aklınıza şu Recep Tayyip Erdoğan savaş baronu olmasın diye bir düşünce geliyor. Bilemeyiz belki de öyledir. Öyle ya çıkacak bir savaşta Türkiye'nin hiç ama hiçbir çıkarı olmamasına karşın bu denli ayak diremeyi nasıl okuyabiliriz. Kaldı ki, bugüne kadar savaş denilen cinayete çıkar için karar verip uygulayanlar emperyalistler olmuştur. Bu yüzden de Recep Tayyip Erdoğan'ın bu savaş merakını doğrudan Amerikan çıkarlarına ve bölge halklarına karşı duyulan düşmanlığa bağlamanın ötesinde aklımıza bir şey gelmiyor.

Benzer şeyleri çok yazdık. Benim bu yazıda üzerinde durmak istediğim konu TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 4 Eylül Sivas Kongresi kutlamaları nedeniyle geldiği Sivas'ta yerel televizyon kanallarının düzenlediği ortaklaşa canlı yayınında yaptığı konuşmadır. Cemil Çiçek, "Bu Müslümanlar ne zaman aklını başına alacak. Ne zaman bu tuzaklara düşmeyecek. Ne zaman kardeş olduklarını hatırlayacak. silaha sarılarak, sarin gazıyla, kimyasal gazlarla İslam dünyası nereye varacak. Dış güçler var diyorlar. Bunlar doğrudur da sen de yaptırma. Allah Hans'a akıl verdi de Hasan'dan mı esirgedi. Niye her defasında Hasanlar akılsızlık yapıp Hans'ın tuzağına düşüyor. Aklımızı başımıza alıp bunlardan ders çıkaralım" diyor.

Bu sözleri duyunca insanın aklına neler gelmiyor neler. Bir kez Sivas'ta Madımak otelini yakıp 33 aydın, sanatçı, çocuk ve kadınlarımızı yakarak öldürenler kimlerdi? Haydi diyelim ki, siz bunları onaylamıyorsunuz. Bu canilerin davalarına giren avukatların tamamı sizin partinizden milletvekili seçilmediler mi? Hasan'da akıl yok da siz akıl küpü müsünüz? Önce Sivas'la ilgili bu halka bir yanıtınız olmalı ki, sonra da kalkıp bu sözleri edebilesiniz. Öyle sizin ağzınıza bakan basınla değil de çıkın bu konuşmaları yapabilecekseniz yandaş olmayan basının önünde yapın yapabilirseniz. Hani sizin söyleşi yaptığınız basın nasıl bir basın ki, haydi Sivas'ı size soramıyorlar, onların akıllarına BOP'la ilgili iktidarınızın oynadığı rolde mi gelmiyor. Sizin dilinizle konuşalım; kutsallaştırdığınız Recep Tayyip Erdoğan'ın Müslüman dünyasında kırdığı yumurta kırkı geçmiş durumda. Niye onun yaptıklarını anımsamıyorsunuz da başkalarına atıf yaparak konuşuyorsunuz?

Irak'ta, Afganistan'da siz kimin yanındaydınız? Orada öldürülen Müslümanlar için içiniz mi yandı, yoksa Hansların evlerine sağ salim dönmesi için dua mı ettiniz? Sahi, Libya'yı kiminle halledip başıbozukların eline bırakarak emperyalistlerin soygununa bıraktınız? Suriye'ye karşı gece gündüz konuşup saldırı yapılması için Hanslara yalvar yakar çağrı yapanları tanımıyor musunuz? Kim söyledi, "her türlü koalisyonun içinde oluruz" diye? Suriye'ye, "biz hazırız da siz hazır mısınız" diye kışkırtıcı sözler söyleyen zatı da mı tanımıyorsunuz? Bugün Recep Tayyip iktidarının emriyle Suriye sınırlarına asker ve malzeme yığan ve namluları Suriye'ye çevirten kim ya da kimlerdir acaba? G-20 toplantısı için yel yepelek Petersburg'a koşan, ağzından savaş sözünden başka bir tek sözcük çıkmayan kişi için niye Hasan/Hans benzetmesi yapmıyorsunuz da başkaları için akılsızlık betimlemesi yapmak kolayınıza gidiyor?

Sonuç olarak insan bu kadar mı gerçekleri göremez? Yoksa siz sözünü ettiğiniz Müslümanlardan farklı mısınız ki, böyle konuşma hakkını kendinizde buluyorsunuz? Haydi, buldunuz diyelim. Partinizin ve iktidarınızın Amerikan ve Batı işbirlikçisi olduğundan da mı habersizsiniz? Sayın Cemil Çiçek, artık gerçeği görün. Hans'ın güdümünde olan sizsiniz. Sizin partinizin Genel Başkanı ve Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, Hans'ın bölgede jandarmalığına soyunup bölgede kan dökülmesi için tozu dumana katıyor…

Ne diyelim, insanın kendisini akıllı, başkalarını ahmak sanması bu olsa gerek…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA