turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AŞAĞILIK SAVAŞ TELLALARI

TURGUT KOÇAK (Genel Başkanı)

17 EYLÜL 2013

Bugünkü gazetelerin başlıklarını gördünüz mü? Hepsi zehir zemberek savaş çığırtkanlığı yapıyor. Bu başlıklara bakınca aşağılık duygusunun ne kadar tehlikeli bir şey olduğunu bir kez daha görüyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan'ın diz çöktürdüğü gazetelerin manşetlerinden örnekler vererek yazımızı sürdüreceğiz.

Yeni Şafak şu başlığı atmış: "Önce uyarı sonra füze", Zaman: "Türk jetleri Suriye helikopterini vurdu", Milliyet: "Sınır ihlaline jet yanıt", Hürriyet: "Vurduk", Güneş: "Vururuz demiştik", Star: "Sınırı ihlal etti vurduk". Akşam: "Suriye helikopterini Türk jetleri vurdu", Bugün: "Suriye helikopterini füzeyle vurduk", Haber Turk: Esad'a 'Korsan' tokadı", Posta: "Misilleme", Radikal: "2 Kez uyarıldı 2 Dakikada vuruldu", Sabah: "Esad al sana misilleme",Takvim: "Korsan filo vurdu", Vatan: "Uyardık dinlemedi", Taraf: "Türk jetleri Suriye helikopterini vurdu".

Artık bu başlıkların altında yazılanları sayfamıza almaya bile gerek duymuyoruz. Çünkü her tarafları pislik dolu olanlar sözümona halkımıza; "Bakın biz neymişiz" demeye getiren laf salataları ile dolu abuk subuk şeyler yazmışlar. Bu gazeteler bir kez olsun dönüp de Suriye'nin helikopteri buralarda acaba ne arıyordu diye soru sormak gereği bile duymuyor. Onlara göre varsa da yoksa da asarızlı, keserizli babalanmalar. Ki bu yöntemle halkın geri yanına seslenerek sözümona Recep Tayyip Erdoğan ve tayfasına bir şeyler kazandıracaklar. Oysa Türkiye tarafından beslenip silahlandırılan ipten kazıktan kopmuş deyyuslardan kimsenin söz ettiği yok. Sen Suriye'yi vuracak sonra da Türkiye topraklarına kaçacaksın, Suriye helikopterleri ise katiller Türkiye topraklarına geçtiği için peşini bırakacak. Türkiye halkına buradan açıkça ilan ediyoruz ki gerçek budur. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Türkiye'yi böylesine bir aşağılık savaşın içine sokmuşlar ve Suriye'de katliamların gerçekleştirenlerle birlikte suç işlemektedirler.

Eh yukarıda başlıklarını aldığımız gazetelerin savaş çığırtkanlıklarına ne demeli? Başbakan çağırdığı zaman tıpkı Nâzım Hikmet'in şiirinde olduğu gibi;


gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılıverirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
…"

salhaneye koşan gazete sahipleridir ki, bugün bu başlıkları atmışlar. Kimliği ve kişiliği olmayanların bu tür insanlık dışı gaza getirme haberlerini ise asla ama asla unutmamamız gerek. Çünkü günü geldiğinde gazetecilik mi, celepcilik mi yaptıkları belli olmayanlardan hesap sorulmazsa daha bu topraklar çok gocuklu celep yetiştirecektir. Bu yüzden de dünya Suriye'de barışa doğru giderken Recep Tayyip Erdoğan'ın savaş düğmesine basmaya kalkması yok mu, Türkiye halkını hiçe saymak değil de nedir? Daha dün Salt ABD yasak koydu diye kuzey Irak'ta uçuş bile yapamayanların palavrasını yutmak olası mıdır? Hoş bizler hiçbir yere savaş uçağı kaldırılıp bir yerlerin vurulmasından yana değiliz değil olmasına ya, biz sadece işbirlikçiliğin nerelere vardırıldığına parmak basmak için bu konuya değindik. Yoksa dünyanın her yerinde emperyalist amaçlarla girişilen savaşlara sonuna kadar karşıyız.

Aşağılık savaş tellalları birbirlerinin benzeri başlıklar atarak sahiplerine eksiksiz hizmet sunuyorlar. Sanıyorlar ki, bu başlıklarla Türkiye halkı ayağa kalkar ve Recep Tayyip Erdoğan gibilerine alet olur. Yanılıyorlar, çünkü köprülerin altından çok sular geçti. Artık bu ülkenin yurttaşları niçin ölüme sürüldüklerini iyi biliyorlar. Dolayısı ile Recep Tayyip Erdoğan ve tayfasının savaş suçuna ortak olmayacaklar aksine direneceklerdir. Vurduk, kırdık, tokatladık, füzelerle canına okuduk gibi pespaye sözleri sizler gidin uşaklığını yaptığınız güçlere anlatın. Suriye gibi mazlum bir ülkede iç savaş örgütleyip efelenenlerle ne suyumuz sularına karışır ne de aynı havayı solumak isteriz.

Düşürdüğünüz helikopterin pilotları düştükten sonra ne oldu? ÖSO'cular denilen alçaklar tarafından bıçaklarla katledildiler ve görüntüler basına servis edildi. İşte siz bu görevi yapıyorsunuz Sayın Başbakan. Angajmanmış, sevsinler sizin angajmanınızı. Resmi açıklamalar yapanların efelenmelerine gelince açıkça söylüyoruz ki, korkunuzun ecelinize yararı olmayacak. Emperyalist dünyanın hizmetinde görev yapanlar sanmasınlar ki, vatan savunması yapıyoruz. Sizler gün gelecek yaptıklarınız önünüze konduğunda dişiniz kitlenecek ve konuşamayacaksınız bile.

Size söylüyoruz, ne kadar aşağılık bir tutum sergilerseniz o kadar yükseleceğinizi sanıyorsunuz değil mi?

O zaman bekleyin, çok zamanınızın kalmadığını görecek hak ettiğiniz dersi halkımızdan mutlaka alacaksınız.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA