turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DEMEK Kİ NEYMİŞ?

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

05 EKİM 2013

Biliyorsunuz Oktay Vural MHP'nin önde gelen yöneticilerinden biridir. Bu yüzden de kendisini sık sık televizyon ekranlarında görürüz. Kimi konuşmaları vardır birçoklarınca sempatik bile bulunabilir. Ancak önceki gün FOX TV'de Fatih Portakal'ın programında epeyce sıkıştı bence. Hele de, Fatih Portakal'ın Suriye savaş tezkeresine oy vermeleri ile ilgili sorusu yok mu, bu soru Oktay Vural'ı diyebiliriz ki çuvallattı.

Oktay Vural'a göre Suriye savaş tezkeresine ülkenin çıkarları düşünüldüğü için MHP olumlu oy verilmiş. Çünkü sınırımızda PKK'nın uzantısı PYD varmış, orada savaş söz konusu olduğu için ülkemiz için tehlike arzediyormuş. Ha bir de dünyanın dört bir yanından gelmiş ve AKP iktidarının Suriye'ye soktuğu El Kaide gibi El Nusra gibi terör örgütleri varmış ki, bunlarda az tehlike değilmiş Türkiye için. Allah, Allah yaşanan olayları biz yanlış mı biliyoruz acaba? Biz biliyoruz ki, sınırdan içeri sokulan terör grupları iktidarın marifetiyle sokuldu. Üstelik de bu terör gruplarına her türlü lojistik destek AKP iktidarı tarafından verildi veriliyor. Sonra Suriye uçağımızı düşürmüş, sınırımıza tecavüz edebilirmiş.

Oktay Vural'ın yaşadığımız olaylara başka bir gözlükle baktığı kesin. Öyle olmasaydı Suriye'ye yönelik savaş tezkeresine olur oyu vermelerini böylesi inandırıcı olmayan sözlerle yanıtlamaya kalkmazdı. Soruların içinde bir de MHP'ye AKP'nin stepnesi denilmesi vardı. Bu soruya da Oktay Vural zorlanarak yanıt verdi. Neymiş efendim MHP zaten 367 tıkacına karşıymış. Meclise girmeselermiş de kriz mi yaratsalarmış. Gül'ün köşke çıkmasını sağlarken de ülkeyi düşünmüşler.

Hoş, AKP ne zaman sıkışmıştır MHP imdadına yetişmekten bir an bile tereddüt etmemiştir. Bütün bunlara karşın AKP'nin kendisini farklı bir parti gibi sunması işin özü geniş halk yığınlarına kurulan sigorta tuzaklardan başka bir şey değildir.

AKP döneminde belki de valiler bu kadar ipin ucunu kaçırmıştır. AKP'nin politik argümanlarının her yere girişi sağlanmıştır. Okullar bölünüp yarısı imam hatip okullarına çevrilirken, camiler, kışlalar, yargı ve kısaca bütün kurum ve kuruluşlar AKP'nin arka bahçesine dönüştürülmüştür. Bu kurumlar sürekli olarak AKP'nin halk düşmanı politikalarını yayan ve uygulayan merkezler gibi çalışmakta, uygulamalar gözümüzün içine baka baka gerçekleştirilmektedir.

AKP Adana'da miting yapacak, Recep Tayyip Erdoğan karşılanacak ya, bütün devlet daireleri, okullar, camiler harekete geçirilmiştir. AKP'nin afişlerinin okullara asılmasına kadar vardırılmıştır iş. İmam efendiler cuma namazında halkı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingine çağırmaktadırlar. İşin bu noktaya vardırılması basit bir olay değildir. Önümüzdeki günlerde AKP iktidarda kalmak için her yolu deneyecektir. Bu yolların içinde hiç kuşkunuz olmasın ki, İslami terör örgütlerini kullanmakta vardır. Bu yapılar AKP'nin iyice köşeye sıkıştığı dönemlerde saldırı ve suikastlarla bir güzel görevlerini yerine getireceklerdir.

Bu konuda AKP'den gelecek şaşırtıcı adım ancak ve ancak Amerika'nın El Kaide'ye operasyon çekin emriyle atılabilir. Yoksa İslami terör örgütlerine karşı aksi bir adım atılması asla söz konusu olmayacaktır.

Ey yurttaşlar! MHP'li Oktay Vural'ın Suriye'ye yönelik savaş tezkeresine olumlu oy vermelerini savunmasının neresinden tutsanız elinizde kalacak bir yanı vardır. Bu yüzden de MHP'ye siz AKP'nin stepnesi misiniz demek bile kimseyi kesmez. MHP, geçmişte bütün sağ iktidarların ve uluslararası sermaye güçlerinin çıkarlarını savunanlarla da Milliyetçi Cephe hükümetleri kurarak stepneliğini uluslararasılığa vardırmış bir partidir.

Kısacası dün de stepneydi bugün de stepnedir.

Vatan, millet, Sakarya palavrası ise pasın üstünün örtüldüğü boyadır.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA