turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


GÖRECEĞİZ

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

16 KASIM 2013

Ne olmuş?

İstanbul'da çok sayıda araba çalınmış ve Hatay üstünden Suriye'ye götürülmüş.

Çalma işlerinin istihbaratından bilgisiz, araçların Hatay üstünden Suriye'ye götürülmesi ile ilgili de dünyadan bir haber olan istihbarat tam da bu aşamada Suriye'nin Rakka bölgesini kontrol altında tutan radikal İslamcı Irak-Şam İslam Devleti adlı terör grubunun, Deyr El Zor bölgesindeki Greyye Köyü’nün dağlık alanında Esad yönetimine ait bir mühimmat deposunu ele geçirdiği tespit edilmiş. Radikal İslami grubun bu depodan yaklaşık 1200 ton TNT ile patlayıcı yapımında kullanılan amonyum sülfata el koyup kaçırdığı belirlenmiş. Aynı süreçte, El Kaide bağlantılı olarak bölgede faaliyet gösteren Irak-Şam İslam Devleti adlı örgütün Türkiye’ye yönelik bombalı araç eylemi gerçekleştirmeyi hedeflediğinin tespit edilmesi, Hatay’a götürülen klonlanmış kamyonet ve panelvan tipi araçları daha önemli hale getirmiş. Açıklamalar böyle.

Şimdi bir iktidar düşünün ki, kendisine yandaş anket şirketleri bu iktidarı çok başarılı gösteriyor. Ortaya çıkan rakamlara baktığımız zaman görüyoruz ki, Türkiye güllük gülistanlık bir dönemi yaşıyor. Ancak böylesine yandaşlığa karşın, Türkiye'de yaşananlar hiç de verilen rakamlarla örtüşmüyor nedense. Ortada öylesine akıl almaz olaylar yaşanıyor ki, bu konuda bile bin kez sınıfta kalmış bir iktidar niçin başarılı gösterilmeye çalışılıyorsa artık bilemiyoruz.

Çalınan araçlarla yapılacak eylemler sonucu belki de yüzlerce insan yaşamını yitirecek. Bu insanların nerede yaşadıkları önemli değil. Önemli olan böylesine acımasız katliamlara ortaklık eden ve Türkiye'nin tepesinde tepinen bir iktidarla karşı karşıya oluşumuzdur. Dün kendilerini öve öve bitiremeyenler nasılsa AKP'nin bugün ipini çekmek için hazırda bekliyorlar. ABD'nin eski Büyükelçilerinden Abramoviç bile bir açıklama yaparak Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısızlığına değin sözler etti. Anlayacağınız; kullanım tarihi geçenlerin bir anlamda tedavülden kalkacağının ilanıdır bu. Bununla birlikte çıkıp da hiçbir AKP sözcüsü konu ile ilgili olarak ağızlarını açıp da tek söz söylemiyorlar. Söylemiyorlar çünkü AKP'nin kuruluşu da dahil pek çok boyun eğrilikleri olanlar kuşkusuz ki konuşmaya cesaret edemeyeceklerdir.

Bu konuya geçerken değindik; çünkü bilinsin isteriz ki, AKP bugüne kadar pek çok alengirli işlerin odağı haline gelmiş bir partidir. Suriye'de ipten, kazıktan kopma terör örgütlerini destekleyen AKP bugün gelinen noktada sıkışmış da olsa çark etmesi hiç de sanıldığı kadar kolay değildir. İşte bu yüzdendir ki, Konya'da imal edilen mühimmatlar kolaylıkla sevk edilmeye kalkılmakta, Türkiye üzerinden kimyasallar Suriye'ye geçirilerek kullanılabilmektedir. Adana'da yakalanan kimyasalın sorumluları yargı önünde, işledikleri suçların hesabını nasıl vermemişlerse; ülkemizde Suriye'ye yönelik kumpasların boğazına kadar batmış suçlusu AKP iktidarı yanlışlarından dönüp toparlanmak yerine aynı yönde girişimlerini devam ettirerek Türkiye'yi tam anlamıyla büyük bir kargaşa içine itmekten çekinmeyecektir.

Çalınan araçlar, bu araçların geçiş güzergâhının gerektiği gibi denetlenmiyor oluşu hiç de rastlantı sayılmamalıdır. AKP iktidarı çevrilen alengirli işlerin bir numaralı sorumlusudur, bu yüzden de bilinçli olarak gerekli tedbirleri almayarak Suriye'nin kan gölüne çevrilmesinde birinci derecede sorumludur. Ancak işlerin böyle gitmeyeceği, rüzgâr ekenlerin fırtına biçeceği de gözlerden ırak tutulmamalıdır. Nasıl Reyhanlı kana bulanmış ve bu eylemi El Kaide sahiplenmişse yarın bizim topraklarımızda da benzer eylemler olursa hiç ama hiç şaşırmamak gerekir. 

Sonuç olarak; bu son açıklamalar sıradan bir olay gibi görülmemeli, AKP iktidarının üzerine gidilerek yaşananların hesabı mutlaka sorulmalıdır. İstihbarat birimleri eğer konunun üzerine tıpkı Utku Kalı gibi başımız ağrır diye gitmiyorlar ve her şey olup bittikten sonra arkadan nal toplayan açıklamalar yapıyorlarsa; onlar da bilmelidir ki, AKP iktidarı sonsuza kadar kalıcı değildir. Hatta bırakalım bu sonsuz sözünü bir dönem daha bile dayanmaya takati yoktur. 

Unutulmasın suçlular yargılanır, suç ortakları yargılanmaz diye bir şey yoktur. 

Bekleyelim göreceğiz.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA