turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BU NASIL İŞ?

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

07 ARALIK 2013

CHP iktidar düşü mü gördü ne? Kılıçdaroğlu ve ekibi doğru Amerika'ya gidip döndü. Alt birimler, üst birimler, düşünce kuruluşları, CIA'nın gediklileri derken Fethullahçılarla da görüşüldü. Sonra biraz utanılmış olacak ki, Loğoğlu'nun ağzından açıklama gereği duyuldu. Neymiş efendim CHP kitle partisiymiş, bu yüzden de halkımızın her kesimi ile görüşülürmüş. CHP'lilerin halkımızın her kesimi dedikleri kimseler de Fethullah Cemaati'nin önemli adamları. Bunlar ne işçi, ne köylü, ne küçük esnaf, ne kadın, ne gençlik, ne öğrenci ne de toplumun sınıfsal bir katmanını oluşturan kesimler. Bunlar, devlet yönetimini dini kurallara göre değiştirmek ve uygulamak için adı üstünde Cemaatçi. Salt öyle de değiller. İslam dünyasını Amerika'nın isteği doğrultuda tasarımlamak isteyen ve ılımlı İslam anlayışını oturtmaya çalışan bir organizasyon.

Bu organizasyon öyle bir organizasyon ki, yargı içinde, emniyet içinde, valiliklerde, kaymakamlıklarda bir güzel örgütlenmiş. Sonra da örgütlülüğünün ve elinde bulundurduğu gücün sonucunda da ülkemizde bir dizi tutuklatmalar gerçekleştirip dudakları uçuklatan cezalar kesmiş. AKP içinde yuvalanmışlar. Bakanları, milletvekilleri vs güçlü adamlarıyla devletin en tepe noktalarına kadar tırmanmışlar.

İktidarlar ya, Recep Tayyip Erdoğan kendi ağzından diyor ki, "ne istediler de vermedik." Anlayacağınız; devlet olanakları bunların önüne serilmiş. Bu olanakların neler olduğu göreceksiniz sırası geldikçe bir bir açıklanacak. Kim ne kadar yemiş, yutmuş ortaya çıkacak.

Şu an Fethullahçılarla Recep Tayyip Erdoğan birbirlerine girmiş gözüküyor. Ancak burada oturup düşünmek gerek. Her an ateş kes yapılabilir, her an iki tarafta kendilerinin yüce menfaatleri için kılıçları kınına sokabilirler. Hoş soksalar da, sokmasalar da yaşadıklarımıza baktığımız zaman bu Fethullahçı Cemaatin nereye yıkılacağı gerçekten önemli.

Öyle görünüyor ki, Fethullahçı Cemaat salt iktidar partisi ile yetinmenin kendisi için yeterli olmadığını en iyi bilen örgüt. Geçmişte de bu yüzde Ecevit'in DSP'sine kadar değişik partilerde kümelenip pusuya yatarak ortam kolladılar. Bundan böyle de aynı yöntemle etki alanlarını genişletmek isteyecekler.

Anlaşılıyor ki, CHP kendilerine Cemaatten önemli bir oy yüzdesi geleceğine inanıyor. Bu yüzden de yerel seçimlerde örneğin Sarıgül gibi her tarafın gülü birini belki de İstanbul'dan Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterecek. Bu konuda derin pazarlıkların yapıldığı bilinmeyen bir şey değil. Tamam, CHP gösterecek de İstanbul halkı Sarıgül'ü seçecek mi işte orası meçhul.

Yazıyı uzatmamak gerek. CHP'yi halk niye farklı görüyor? Çünkü farklı olsun istiyor. Halkın bugüne kadar öyle anası ağlatıldı ki, CHP'nin farklı olması gerektiğini düşünmekten başka seçeneğinin olmadığı yolunda bugüne kadar koşullandırılmış. Bir başka deyişle sanılmış ki, bu parti ilerici, devrimci, demokrat ve Kemalist'tir. Bu yüzden de diğer burjuva partilerine göre kötünün iyisi bir seçenek olarak görülmüş. Solda yer alan partiler ise bir türlü kefeni yırtıp da halkın gözünde bir seçenek haline gelememişler. Bunun nedeni tabi ki de iki taraflıdır. Bir; sol ve sosyalist partilerin yetersizliği, iki; halkın canı çıkmasına karşın bir türlü alışkanlığını değiştirip de sola ve sosyalist partilere yönelmemiş olmasıdır.

Evet, bugüne kadar bütün sistem partileri hem Amerikancı, hem de ülkemizdeki bir avuç işbirlikçi sermaye güçlerinin çıkarlarını gözetmiş ve uygulamış partilerdi. Ya CHP? CHP'nin üstüne mercek tutun göreceksiniz. Bu parti de Amerikancı ve işbirlikçi sermaye güçlerinden yanadır, ilericiliği de sınandığı Fethullahçı Cemaat kadardır.

Buyurun seçim seçim sizin, Mustafa Sarıgül sizin, Seçim sonrası; "iki elimiz kırılsaydı da oyumuzu vermeseydik sızlanması da sizin tepe tepe kullanırsınız artık…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA