turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YAVUZ HIRSIZLAR

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

04 OCAK 2014

Bir bakanın çoluğunun çocuğunun Reza Zarrap'ın özel uçağıyla Umre'ye gitmesinin doğru olmadığından mı söz ediyorsunuz. Yanıtı hazır. İsrail oyunu.

Bir kamu bankasının genel müdürünün evinden 4,5 milyon dolar ayakkabı kutularının içinde mi bulunmuş? Dış mihrakların işi, içinde İsrail'de var.

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlunun evinde çok sayıda para kasası, oraya buraya atılmış dolarlar Eurolar mı çıkmış, bakanın konuşması teknik izlemelere mi takılmış; kesin dış güçlerin operasyonudur ve de içinde İsrail kesinlikle vardır.

Reza Zarrap'la bakanlar görüşmüş, rüşvetler alınmış verilmiş, özetle alan memnun, veren zaten milyarlar kaldırdığı için memnun. Pislikler otaya dökülünce de karşılık hazır. İşin içinde dış güçlerin AKP iktidarına çektiği operasyon var.

Recep Tayyip Erdoğan iktidarın tepesinde oturacak da oğlu kızı, yakınları duracak değiller ya onlarda TÜRGEV adlı bir vakıf kurmuşlar, özellikle de kız öğrencilere yurt sağlama görevi başta olmak üzere işler yapıyor, nüfuzlu olmanın dayanılmaz cazibesiyle her taraftan ve belediyelerin kesesinden bağışlar gırla gidiyor. Milyarlara varan paralar girmiş çıkmış. Olup bitenler çok masum ama ah şu İsrail yok mu arının kovanına çomak sokup ortalığı o karıştırıyor.

Sen insanları işinden et, ekmeğini elinden al, yaşam tarzına karış, insanların değerlerine ver veriştir, ben istedim ben yaparım de başka bir şey deme. Aliağa gibi birisi çıksın İstanbul'u talan etsin, "o olmaz, bu olmaz" diye dosyaları sağa sola savurup vurgunlar vursun, daha başka pek çok ranta gözünü dikmiş yandaş şirketlere İstanbul peşkeş çekilsin arkasından da milyonlar sokağa çıkıp Gezi Parkı gösterilerini başlatsın sen de çık; "Bu olayların arkasında faiz lobisi ve dış güçler var" de. Arkasından da İstanbul'da bu olayları haberleştirmek için bulunan gazetecilere ve bazı yabancılara ajan yaftası yapıştırıp gözaltına alıp tutuklamaya kalk. Halkın duyguları ile "bakın, görün işin içinde yabancılar var" diyerek oynamaya kalkıp yavuz hırsız rolünü oyna.

Darbe olayını ele al, çaplı bir propagandaya geç. Elinde bulundurduğun her türlü medya araçları ile insanları karala, toplumu yapacağın operasyona hazırla, sonra da emekli ve muvazzaf subayları tutuklayıp akla ziyan bir suçlama dosyası hazırla, arkasından da her türlü hukuk kuralları çiğnenerek akıllara durgunluk veren cezalar verilsin. Kimi insanlar 6 yıla yaklaşan süre içinde içerde yatsın. Bütün bunlar olurken Başbakan başta, bütün AKP ileri gelenleri sözü geçen davalarla ilgili konuşup "daha bunlar ne ki, bunlar buzdağının sadece görünen yanı" desin ve insanları suçlasınlar. Şimdi de aynı adamlar çıkıp "Milli orduya kumpas kuruldu" diyerek zevahiri kurtarmaya çalışsın. Hatta daha da ileri giderek bu operasyonları dış mihraklara havale edip ne denli ülkesine sahip çıkar görünür bir havaya gir bizde bütün bu yapılanları yutup susarak oturalım.

En son Hatay/Kırıkhan'da içi askeri mühimmat dolu tırın aranması ile ortaya çıkan krizin hesabını vermesi gerekenler, "Devlet sırrı" ipine sarılsınlar. İşin içinde bilinen İnsani Yardım Vakfı (İHH) da olsun sonra bu vakfın yetkilisi çıkıp bu olayı İsrail'e bağlayan bir açıklama yaparak işin içinden sıyrılmaya kalksın. Dünkü yazımda da söz ettim bu vakıf AKP iktidarının nelerine mazhar ki, dünyanın dört bir yanındaki öksüz çocuklara bakar hale gelmiş. Bu nasıl bir vakıftır ki, hangi alavereli bir konuyu konuşsak içinden bu vakıf çıkabiliyor? Mavi Marmara gemisi ile sözde Gazze'ye gönderilen insani yardım gerçek anlamda bir provokasyonken iktidar vakıf elbirliği ile masumluk oynanarak nasıl İsrail'e karşı olunduğu yalanıyla Türkiye kamuoyunun gözü boyansın. Arkasından da İsrail Güney Kıbrıs Rum yönetimiyle el ele vererek Akdeniz'de doğalgaz bulmak için önemli ilerlemeler kaydetsin, Türkiye'de bu olaydan sonra oralara kayık bile gönderemez duruma düşsün.

Sen eline su dökülemez Amerikancı ol, sen AB'ye AKP iktidarı aracılığı ile girileceği yalanı ile Ankara'da gündüz vakti İ. Melih Gökçek'e havai fişek attırarak kutlama yap. İsrail'le görülmemiş bağlantıları sürdür, uçak ve tankların yazılımlarını ve insansız uçak olayını hâlâ İsrail'le çöz. Suriye sınırında mayınlı araziyi temizledikten sonra 49 yıllığına İsrail'e peşkeş çekmeye kalk, mecliste CHP'nin girişimiyle zar zor önlensin. Bugün çık ortaya çeliğin cücüğünle yapılan işlerin içinde yabancıları ara. Yabancılar olmaz diye bir şey yok, ancak hem iktidarda ol hem de lafını ettiğin konularda herhangi bir yaptırımda bulunma bulunama. Ortalığa şikayetlenme de bulunarak aklı kıtları kandırmaya kalk.

Yuh olsun sizlere!

Yuh olsun İnsani Yardım Vakfı'nın gerçek yüzünü göstermemek için açıklama yapıp TIR'ın aranması girişimini İsrail emri olarak gören Vakıf sözcüsüne!


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA