turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YUMRUKÇU VEKİL

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

25 OCAK 2014

AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral depara kalkmış CHP sıralarına doğru koşuyor. Bir yandan da bağırarak gerçek niyetinin ne olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Bu sahne yaşanırken CHP sıralarında bulunanlarsa, "dur bakalım ne olacak" diye bekliyorlar. Oktay Saral gidiyor ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yumruğu indiriveriyor. Sonrası ortalık karışıyor ve eller havada daireler çiziyor.

Bu kısa süre içinde ise CHP'liler adeta; "gelsin yumruğu kime indirecekse indirsin" diye bekliyorlar. Bir başka deyişle şirazeden çıkmış AKP Milletvekili Oktay Saral'ın yumruklu eylemine geçit veriliyor. Sonrası belli, yumruk yiyen Bülent Tezcan sedye ile hastaneye taşınıyor. Hastaneden rapor alıp çıkıyor ve basının önüne geçerek yaralarını berelerini gösteriyor.

AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral ne yapıyor? Saral ise mecliste bir basın toplantısı yaparak anlamı karışık sözcüklerle bir şeyler söyleyip duruyor. Kendisine Bülent Tezcan'dan "özür dileyecek misiniz" diye soru soran gazeteciye ise Saral, "Söylediklerimde her şey var" diyerek yanıt veriyor. En iyisi biz Saral'ın ne dediğini doğrudan verelim:

"Bir insanın sabrını bu kadar zorlamak... Bütün oradaki arkadaşlarımız inanın derviş oldular, sabır ede ede. Dünyanın sinirleri alınmış, en sinirsiz, en sakin adamını getirin vallahi de billahi de şirazesinden çıkar, şaftı kayar. Her şey bir anlık. Kimse bilerek, isteyerek böyle bir şey yapmaz. Hele bu parlamentoda bulunan, sorumluluğunu bilen bir insan kavganın adını bile anmamalıdır. Ama anlık, spontane gelişen bir durum oldu. İnsan bazen duygularına yenik düşüyor. İstemediğimiz, mahcup olabileceğimiz birtakım şeyleri o anda yaşayabiliyoruz. İşte o anda da koştuk gittik, o olay oldu. Bunun neticesinde de kınama cezası aldım. CHP 'li arkadaşlar olayı da dramatize noktasına koyarak senaryolaştırdılar. İşleri bu zaten. Geldiler, grup halinde açıklama yaptılar. Sanki arkadaş komaya gitmiş, bir şey olduğu yok. Olayı öyle büyütüyorlar ki."

Konuşması sırasında Tezcan'ın adını unuttuğunun ifade edilmesi üzerine de Saral, bunu bilinçli olarak yapmadığını, Tezcan'ın adını ve partideki görevini bildiğini, ancak bir an hatırlayamadığını söyledi.

Saral, bir başka soruyu yanıtlarken de "Biz Trabzonluyuz anlık kızarız, ama beş dakika sürer, geçer gider, kin tutmayız. Burada sinir hastası olduk, yüksek tansiyon hastası olduk" dedi.

"Eve gidince ne hissettiniz?" sorusuna ise Saral, "Sabah namazına kadar birçok şeyler düşündüm. Olmamalıydı dedim ama oldu. Ok yaydan çıktı, gitti, saplandı. İnşallah bir daha olmaz" karşılığını verdi.

Saral, olayın ardından bazı AK Parti Milletvekillerinin kendisini tebrik ettiğinin ifade edilmesi üzerine de, "Kamer Genç diye bir adam var. Meclis'in seviyesi çok düştü. Ben buradan açık yüreklilikle söylüyorum; Meclis'e milletvekili olarak öyle adaylar yapsınlar ki bu tarz insanlar ben de dahil olmak üzere olmayalım Meclis'te. Meclis'te 76 milyon insanımıza layık, onların beklentileri içinde olan insanlar olsun" dedi. Genç'in üslubunu eleştiren Saral, bu tür yaklaşımların sabırlarını zorladığını söyledi.

Oktay Saral, "Tezcan'ı görünce ne yapacaksınız sorusuna?" ise "Zaman her şeyin ilacıdır" yanıtını verdi.

İşte böyle, Saral Trabzonlu imiş. Çabuk kızar ve bu tür davranışlarda bulunurmuş. Sanırsınız ki, Karadenizli ve Trabzonlu olmak böylesi davranışları hoş görmemizi gerektiriyor. Oktay Saral bilmiyor ki, Karadenizli ve Trabzonlu olup da AKP'ye oy vermeyen milyonlarca yurttaşımız var. Peki, onlarda kızarlarsa ne olur acaba biliyor musunuz Oktay Saral Bey?

Ha bu arada bir de Oktay Saral'ın Kamer Genç'e yönelik söyledikleri var. Adamlar halt ediyorlar bu haltlarını da Kamer Genç'le açıklıyorlar. Oysa Kamer Genç bunların en nazik yerlerine dokunuyor olmalı ki, bu kadar zıplıyorlar. Yoksa bu olayda araya Kamer Genç'in sıkıştırılması da ne oluyor ki?

Başbakan Brüksel'e gitti ve döndü. AB sözcüleri kendisini HSYK yasası ile ilgili olarak uyardı. Döndüğünde ise tam olarak neyi kastettiği belirsiz bir açıklama yaptı. Başbakan'a göre HSYK yasası hem dondurulmuştu hem de dondurulmamıştı. Bazı maddeleri geçecekmiş, bazı maddeleri de şimdilik dondurulacakmış. Günü geldiğinde de dondurulan maddeler de gündeme gelecekmiş. Başbakan'ın ne dediği belli olmayan bu yaklaşımına ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, (HSYK) Bu teklifin geri çekilmesi veya askıya alınması demokrasi açısından kazanımdır" diyerek karşılık verdi. CHP Ana Muhalefet partisidir, Kılıçdaroğlu da bu partinin Genel Başkanı. Bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yaklaşımını kamuoyunun önüne çıkıp "kazanımdır" diye değerlendirmek gerçekten de Kılıçdaroğlu'nun kiminle aşık attığını bilmemesidir.

Bu arada Recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'ı da eleştirmiş ve eleştirisini de "vatan haini" suçlamasına kadar götürmüştür. Önceleri iş çevreleri ile canciğer kuzu sarması olan Recep Tayyip Erdoğan ne olmuştur da böylesine çark edip herkesi haşlar olmuştur? Demek oluyor ki, uzun zamandır AKP iktidarının temel taşları yerinden oynamış ve bu heyula yığıntı sallanmaya başlamıştır. Bu yüzden de Recep Tayyip Erdoğan ne tarafa baksa cin ve hortlak görmektedir.

Ne diyelim?

Bol cinli, bol hortlaklı bir gelecek dileyelim kendisine.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA