turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SÖYLEYENE DEĞİL, SÖYLETENE BAK!

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

26 OCAK 2014

Erdoğan Bayraktar "ne yaptıysam başbakanın bilgisi dahilinde yaptım" ve başbakanın da istifa etmesi gerektiğini söyledikten sonra istifa edip ortalıktan çekiliverdi. Bu sözlerinin arkası g elecek diye düşünürken tam tersi yönde bir açıklama ile bir kez daha şaşırtan bir tutuma imza attı.

Uzun zamandır sesi sedası çıkmayan Erdoğan Bayraktar bir durum muhasebesi yapıp sessizliğini bir twitle bozmaya karar vermiş olmalı ki, attığı twitte şöyle yazdı:

"Önce Allah'ın sonrada RTE'nin sayesinde, Genel Müdür, Meclis üyesi, TOKİ Başkanı, milletvekili ve bakan olduğum gerçeği ortadadır."

Ben derim ki, kimse ömründe bu duruma düşmemelidir. Demek oluyor ki, insanın bir yerlerde bir şeyler olmak için hak etmesi gerekmiyormuş. Bir yetkili ve etkili hikmetinden suval olunmaz birinin himmetine sığınıp koltuğunun altına girmek yeterliymiş. İnsan o zaman Genel müdür, Meclis üyesi, TOKİ Başkanı, milletvekili ve hatta bakan bile olurmuş.

Böylesine çerden çöpten ama gerçek sözleri insan işitince bu zatı muhteremlerde akıl almaz özellikler olabileceğine inanan insanların olabileceğine de şaşırmıyor. Başbakan, Diyanet'in hazırladığı 48 ciltlik İslam Ansiklöpedisi'nin töreninde konuşuyor. Başkana göre tarihte ne sahte Nebiler ve Veliler gelip geçmiş ama hepsi bir iz bırakmadan silinip gitmişler. Fethullah Gülen'in adını anmıyor ama onu da "kemameti kendinden menkul" sahte Nebi ve Veli olarak nitelendirip aklınca eleştiriyor.

Oysa daha dün AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan ne diyordu? "Türkiye olarak artık koşmaya başladık. İşte bu koşan arabanın tekerine bir şey sokma hedefi olanlarla karşılaştık. Bunun sebebi, Türkiye'nin Ortadoğu'da dünya ülkeleri arasına girmesini istememeleri. Çünkü başında öyle bir lider var ki dünya liderliği kabiliyetinde ve Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var."

Bu sözleri okuyunca ortaya bir de sahte Allah çıkmış olmuyor mu? Daha önce de, Çanakkale’de Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AKP binasında yaptığı konuşmada kente 500 Yataklı Devlet Hastanesi yapılacağını açıkladı. Daha önce ihale edilen yatırımların yıllarca tamamlanamadığını, AKP hükümeti döneminde temel atılırken müteahhitle hangi tarihte tamamlanacağının pazarlığının yapıldığını anlatan Kafkas, "Bu, Tayip Erdoğan sünnetidir" demedi mi? AKP Aydın eski il Başkanı İsmail Hakkı Eser "Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan'a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir" diyerek herkesi şaşırtmamış mıydı? Denizli'de camilerde bedava bir şiir kitabı dağıtılmış o kitapta "Tayyip Allah yolunun bekçisidir. Tayyip'i üzmek Allah'ı üzmektir." şeklinde şiir yazana ne demeli? Trabzon'un Of ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Oktay Saral, Başbakan Tayyip Erdoğan için her gün 2 rekat şükür namazı kılınması çağrısında bulunmamış mıydı. (Hani mecliste CHP sıralarına koşarak; CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yumruk atan adam) AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in "Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir" diyerek sahte bir Nebi, Veli ya da bilmem neyi anlatmaya kalkmamışmıydı aklınca?

Bu sözlere bir bakın meczupluğun nerelere kadar vardırıldığını iyi görün, iyi görün ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın başkaları için söylediklerinde de bir içtenlik aramayın.

Bu yazıyı niye yazdığmı soruyorsanız, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın ıkına sıkına RTE için vardığı sonuçla ilintilendirmek istediğim için yazdım.

Bunların bir dediğine inanılmaz.

Yoldan öylesine çıkmışlar ki, karşılaşacakları felaketlerden bile habersizler.

Ne demişler?

"Söyleyene değil, söyletene bak."


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA