turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YALAN PARTİSİ

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

09 ŞUBAT 2014

AKP'nin Ankara/Mamak İlçe Örgütü sağa sola pankartlar asmış. 'TEŞEKKÜRLER MAMAK ÜYE SAYIMIZ 80.000' diye yazmış. Şimdi bu abartmayı oturup bir düşünelim. Gerçekten AKP'nin Mamak'ta sözü edildiği gibi 80 bin üyesi varsa; Çankaya dışında öteki ilçeleri topladığımızda milyonları bulan üyesi var demektir. Eğer AKP'nin bu kadar çok üyesi varsa AKP değil Mamak, Ankara'nın tamamında bile kimseye seçimi kaptırmayacağı gibi ülke genelinde bile oyları silip süpürecek demektir. Ne ki, gerçekler hiç de öyle değildir.

Süpüremiyorsa hatta korku içindeyse bu işte bir iş var demektir. Korkarız kimlik bilgileri ele geçirilen ve bilgisi dışında pek çok yurttaş AKP'ye kayıtlıdır da bu yurttaşların haberi bile yoktur. Peki, AKP niçin böyle abartma ve çalma çırpama üye varlığını topluma açıklamak gereği duyuyor? Bunun anlaşılmayacak bir yanı yok, bu sayıyı gören rakipler diyecekler ki, "AKP'nin bu kadar üye sayısı varsa bizim yapacağımız bir şey yok. Biz seçimi çoktan kaybettik." Bu düşünce ile AKP dışındaki partilere yarışı ta başından kaybettiği izlenimi verilerek rakiplerin morali çökertilmek istenmektedir. Politika ile ortalama ilgisi olan pek çok yurttaş da bu rakamları görünce vay anasına çekecek gidip oyunu bir kez daha AKP'ye verecektir. Yani işin özü bu yalan rakamlarla yurttaşın iradesine bir anlamda ipotek konulmak istenmektedir.

Gerçekler bize göre hiçbir şekilde bu değildir. AKP'nin Türkiye'nin tüm diğer il ve ilçelerinde olduğu gibi Mamak üyelerinin neredeyse %80'i çakma üyelerdir. Bu üyelerin büyük çoğunluğu ya AKP'nin üyesi olduğundan habersizdir ya da bir açıkgöz akrabalarının ölüsünü, dirisini AKP'ye kaydettirmiş rakamların bu denli yükselmesini sağlamıştır. İddia ediyoruz, AKP'nin üye defterleri doğru dürüst denetlenmiş olsa görülecektir ki dile getirdiğimiz bu yalan üye sayısı büyük bir çoğunluğu ile kanıtlanmış olacaktır. Hatta AKP'nin bu rakamların içinde adları geçen üyelerinin belki de önemli bir kısmı şu anda Karşıyaka mezarlığında sonsuz uykusuna dalmış uyumaktadır. Ev hanesini, komşularını, uzak yakın akrabalarını kaydettirmiş olan üç kağıtçıların üye yazım konusunda maharetlerini bilmiyor değiliz. Ayrıca AKP örgütlerinin bazıları yurttaşların kimlik bilgilerini şurdan burdan ele geçirerek bu yurttaşlar sanki AKP'nin üyesiymiş gibi kendi partilerine kaydettirmişlerdir. Bu sahtekarlığın birçok örneği saptanmıştır. Öyle ki, bazı partilerin il ve ilçe yöneticileri bile AKP'de üye gözüktüğü için yargıya yansıyan şikayetler olmuş, bunların çoğu da kanıtlanmıştır.

Bütün ilgililerin dikkatini AKP'nin Mamak ilçe örgütünün bu pankartına çekiyor, bu partinin bütün üye kayıtlarının Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı'nca incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Birileri çıkıp; "canım bunda ne var, şişirdilerse şişirmişlerdir, hem şişirmenin ne yararı olacak ki" diyebilir. Bizde diyoruz ki, madem bir şişirme söz konusudur, şişirenlerin bir amacı da olması gerekir. Gerçi yukarıda bu amaçtan söz ettik etmesine ya, bunlara olası seçim hilelerini eklemedik.

Unutulmasın, AKP'nin bütün yurttaşların bilgisi elindedir.

Bu bilgilerle her şeyin yapılabileceğini de düşünmek gerek.

Çünkü yalan partisine dönüşmüş bir partiden her şey beklenir.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA