turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKP'Yİ BAĞLAMAK GEREKİYOR

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

04 MART 2014

Türkiye her fısatta emperyalist Batı tarafından kullanılmak istenmiştir. Batı'nın kullanma isteğinin altında bir taşla iki kuş vurmak yatmaktadır. Birincisi; Batı emperyalist bir güç olarak dünyanın her köşesinde çıkar elde etmek istemekte hesabını da ona göre yapmaktadır. Sovyetler Birliği yıkılmadan önce Türkiye'nin emperyalizmin gönüllü köleleri konumundaki yöneticileri tarafından sürekli olarak emperyalizmin hizmetine sürüldüğünü görüyoruz. Kore Savaşı bunlardan birisi ve en önemlisidir. Daha sonra Sovyetler Birliği'ne karşı yürütülen soğuk savaşta da Türkiye'yi sağcı ve işbirlikçi yöneticilerin hepsi emperyalizme kullandırtmışlardır. Bu dönemde bir kez olsun Türkiye'nin başına gelecek felaketleri düşünmeyen yöneticilerin dün olduğu gibi bugün de konumları aynı hatta daha da tehlikeli boyutlardadır.

Afganistan'ın, Irak'ın işgalinde, Libya'nın emperyalistler tarafından darmadağın edilip kaddafi'nin linç edilmesinde, "Arap Baharı" adı altında öteki Arap ülkelerinde ve de Suriye'de Türkiye'nin sonuna kadar kullanıldığını görmekteyiz. Bu dönemde Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu ve partisi AKP bu ihanetin en önemli aktörüdür.

İkincisine gelince; Türkiye en önde kullanılıp başının belaya girmesi sağlanacak, güçten takatten düştükten sonra da Batı'nın Türkiye üzerindeki bütün amaçlarını gerçekleştirme şansı ortaya çıkacaktır. Güçten, takkatten düşmüş bir Türkiye'nin, Batı'nın her isteğini yerine getirir konumda olması Batı için çok daha önemlidir. Hatta koşullar uygun seyrederse yıkılması emperyalist Batı için çok daha yerinde olacaktır.

Doğal olarak konu bu gerçekler ışığında ele alındığında Türkiye'nin emperyalizmin saldırı ve savaş örgütü olan NATO'da işi yoktur olmamılıdır da. Türkiye bir an önce İran başta olmak üzere Rusya'da dahil komşularıyla iyi ilişkiler kurmak için harekete geçmeli ve emperyalist Batı'nın giydirmek istediği felaket gömleğini onların başına çalmalıdır.

Emepreyalist Batı Suriye ile ilgili İsrail çıkarına harekete geçtiklerinde de AKP iktidarı boğazına kadar Suriye sorununun içine girmiş, Suriye'deki Beşar Esad rejiminin İsrail ve emperyalistler yararını yıkılması için her türlü alaverinin içinde olmuştur. Hiçbir Türkiye yurttaşının Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun Suriye karşıtı uğraşısını unutacağını düşünmüyorum. Öyle ki, başlangıcından bugüne kadar Suriye'de gerçekleştirilmiş bulunan katliamların her iki zatı muhterem de bir numaralı suçlularıdırlar. Çünkü dünyanın pekçok ülkesinden insanlık düşmanı teröristleri Türkiye üzerinden Suriye'ye sokmuşlar, onları lojistik olarak destekleyip silahlandırmışlardır. Türkiye'de kurulu olan kamplarda da bu teröristler hem eğitilmiş, hem tedavi edilmiş, hem de Suriye'ye gönderilerek insanlık suçu işlemelerine olanak sağlanmıştır.

Şimdi ise sıra Ukrayna'ya gelmiştir. Emperyalistler Ukrayna'da ne kadar faşist, Batı uşağı ve işbirlikçi varsa harekete geçirmiş, bilindiği gibi Kiev yakılmış yıkılmıştır. Bu ayaklanma sonrasında ise Yanukoviç ülkeyi terketmiş, ABD ve AB'nin ülkede daha ileri gitmesini engellemek için Rusya harekete geçmiştir. İlk adım emperyalistlerin çıkış noktaları olabileceği düşünülen Kırım Rusya tarafından kontrol altına alınmış, Ukrayna'nın diğer bölgeleri de hiç kuşkunuz olmasın kontrol altına alınacak ve emperyalist Batı'nın at oynatmasına izin verilmeyecektir.

Bölge bu tehlikeli tırmanışlarla ısınırken birden emperyalistlerin adına ortaya Ahmet Davutoğlu çıkmış, oraya buraya tıpkı Suriye'de olduğu gibi koşuşturmaya başlamıştır. Daha açık söylemek gerekirse bir kez daha emperyalizmin güdümünde AKP iktidarı bu bölgede de Türkiye'yi ateşe atmaya kalkışmaktadır. Anlaşılıyor ki, Osmanlı bozuntusu Ahmet Davutoğlu ve partisi AKP tarihten hiç ders almamış görünüyor.

Bizler kendisine Osmanlının Kırım'da başlayan yıkılış öyküsünü okumasını salık veririz.

Ha bir de Türkiye halkı artık Osmanlı tebası değildir bu yüzden de iktidarın her istediğine başüstüne demeyecektir.

Bu yüzden kendilerine va partisine aklını başına almasını öneriyoruz.

Yok, almaz ateşin içine Türkiye'yi ille de atmaya kalkarsa bizler de kalkar kendilerini ateşe atar bu hokkabazlığa bir son verir AKP'yi kördüğümle bir kazığa bağlarız olur biter.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA