turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KARAKOLDA DOĞRU SÖYLER MAHKEMEDE ŞAŞAR

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

08 MART 2014

Tayyip Erdoğan partisinin Eskişehir mitinginde, "çocuklarıma helal lokma yedirmedim" demiş. Ne güzel değil mi? İnsanın kafasından geçenleri bazen dil, kişi ne kadar bastırırsa bastırsın söyleyiveriyor. Bu sözleri söyleyen zat kendisi de iyi biliyor ki, söyledikleri yalan değil. Şu yirmi yirmi beş yıllık Recep Tayyip Erdoğan'ın önlenemez yükselişine baktığımız zaman durumun tam da böyle olduğunu açıkça görmekteyiz.

Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemine bir bakalım; politikaya yırtık ayakkabı ile giren kişinin birdenbire dünyası değişiyor. Allah, dörtbir yandan kendisine "yürü ya kulum" dediği için eşten, dostan, İstanbul'da Belediye'nin ihalelelerinden gelen kırpıntılardan, Recep Tayyip Erdoğan'a yağan hediyelerden bir de bakıyoruz ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın havuzu doluvermiş. Çocuklarını yurdışında işadamları okutuyor, en küçük bir zora düşmesinde birlikte bölüşüp paylaştıkları kişiler imdadına yetişiyor.

Bakıyoruz, kızlarının başı kapalı. Bunu bile Recep Tayyip Erdoğan politikada kazanca dönüştürüyor. Diyor ki, "kızlarımın başı kapalı olduğu için yurtdışında okutmak zorunda kaldım." Bu sözleri ne dini çevreler ne de bu çevrelerle içli dışlı olmayan kesimler doğru dürüst sorgulamadılar bile. Bir de gördük ki, söylenenler hiç de Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi değilmiş. Kızları üniversiteye girecek puan alamadığı için yüksek okulu yurtdışında okumak zorunda kalmışlar.

Daha sayısız şeyler söyleyebiliriz. Ama günümüze de denk düştüğü için dile getirelim. 2007 yılında en çok Başbakan'ın oğlunun aldığı gemi gündeme geldi. Başbakan o günlerde de çıkıp kendisine gemi ile ilgili sorular sorulduğunda "gemicik" deyip işin içinden çıkıverdi. Sonra bir de baktık ki, gemicikler gemi oldu, sayıları da katlandı. Hani bir türkü vardır, "Benim yarim gelişinden bellidir" diye. İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi de o günlerden belliydi zaten. Ancak kimse bu kadar büyük rakamlardan söz edilebileceğini aklının ucundan bile geçirmiyordu.

Eskişehir'de Recep Tayyip Erdoğan'ın dili mi sürçtü de kalkıp “Sen, benim evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde, evlatlarıma da haramdan bahsedecek kalitede de değilsin” diyor? Öyle ya Recep Tayyip Erdoğan konuştuğu sırada Eskişehir'de büyük bir öğrenci kitlesi de protesto yürüyüşü yapıyordu. Üstelik Başbakan için Eskişehir hiç de tekin bir yer sayılmazdı. Çünkü "emri polislere ben verdim" diyen Başbakan'ın polisleri Eskişehir'de döve döve Ali İsmali Korkmaz'ı öldürmüşlerdi. Şimdi bu kadar gerçekler ve korkular karşısında Başbakan ne konuşacağını şaşırmayacak da ben mi şaşıracağım? Recep Tayyip Erdoğan da şaşırdı işte. Şaşırdı ama doğruyu da söylemiş oldu. Bu yüzden de Başbakan'ın söylediği sözleri şaşırmaya bağlamamak gerekiyor. Kimbilir bu sözcükler, zatı muhteremin kafasında kaç bininci kez devir yapmıştır?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için Eskişehir'i bir karakol kabul etmek gerek. Çünkü Gezi Parkı gösterileri ve Ali İsmail Korkmaz'ın polislerce dövülerek öldürüldüğü günden bu yana Eskişehir halkı kendisinden hesap soruyor. Bu yüzden de Eskişehir Başbakan'ın karakolda sorgusunun yapıldığı yer sayılır. Eskişehir Odunpazarı'nda bir sokak arasına sıkıştırılmış yerde mitingte yapıyor olsa Başbakan'ın psikolojisi karakolda ifade verenin psikolojisiyle aynı olduğu için doğruyu söylüyor.

Sonra çıkar karakolda doğru söylediklerini mahkemede yalanlar diye bekledik ama yalanlamadı nedense. Ya da ne bileyim bu konu daha fazla konuşulsun da istememiş olabilir.

İşte böyledir bu işler. Söyleyene bakmayacaksın söyletene bakacaksın.

Bazıları Başbakan'ı Allah söyletiyor diye düşünebilir. Bana göre onu söyletenin Allah olmadığı kesindir. Eğer öyle olsaydı hiç değil özdenetimini yapar ve de bu kadar bataklığa batmazdı. Onu söyleten bizce halk, halkın kendisinden hesap soracağı korkusu. Vallahi ne diyelim bizdeki özdeyişlere de bir şeyler oldu demek ki.

Ne derler; "Hey Allah'tan korkmaz kuldan utanmaz." Recep Tayyip Erdoğan'ın Allahtan korkmadığı, kuldan da utanmadığı ortaya çıktı çıkmasına ya Halktan korktuğu kesinlikle anlaşıldı.
 


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA