turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YAVUZ HIRSIZLAR

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

14 MART 2014

Bir söz vardır, "yavuz hırsız ev sahibini bastırır" diye. İşte bu söz tam da Nurettin Canikli'ye uyuyor. AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'a ait olduğu öne sürülen ve Sayıştay’ın 2012 raporlarıyla ilgili bir konuşma internette yayınlandı. Kayıtta Canikli olduğu öne sürülen kişi, Sayıştay’ın kamu kurumlarını denetlemesiyle ilgili olarak, "Şu anda hükümet korumasız tam anlamıyla. Kapsamlı bir çalışma yapılması lazım çok acil" ifadelerini kullanıyor. Canikli olduğu iddia edilen kişi, parlamento adına denetim yapan Sayıştay'a kanunla verilen yetkilerin vakit geçirilmeden geri alınması gerektiğini de savunuyor.

İşte bu Canikli konuşma yapıyor ve iktidarlarının ölümüne sebep olduğu gençleri unutmuş görünerek kimi sol yapıları CHP'nin illegal terör örgütleri saptaması yaparak verip veriştiriyor. Aklına iktidarlarının tepesindeki kişinin emriyle katledilen 7 gencimiz ve Berkin Elvan çocuğumuz hiç mi hiç gelmiyor. Dün vurularak öldürülen Burak Can'ın ölümüne sebep olduklarını ise anmıyor bile. Oysa olayda yaşamını yitiren Burak Can Kahramanoğlu'nun Berkin'in ölümünü protesto eden sol gruplara saldıran, AKP'nin hegemonyası altındaki "Kasımpaşa 1453" grubundan olduğunu kendileri söylüyor. Üstelik aynı akşam yayına çıkan AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun CNN'de Ahmet Hakan'ın programına telefonla katılarak söylediklerini ve de konuyu bu denli ayrıntılarıyla bilmesi kimsenin gözünden kaçmış değildir.

Bir düşünün, birileri durumdan vazife çıkaracak, ellerinde palalar, kesici aletler, kazma, kürek kıyıda köşede sıkıştırdıkları göstericilerin avına çıkacak, üstelik bunu da AKP organize edecek sonuçta da yaşananlardan başkaları sorumlu olacak. Hiç kuşku yok ki, Burak Can kim olursa olsun öldürülmesini onaylamanın olanağı yoktur. Ancak bu olayların bu noktaya gelişinde AKP'nin içinde bulunduğu somut duruma bağlamaz ve de bundan sonra olacak olayları bu pencereden bakarak önlemeyi düşünmezsek gerçekten de büyük olaylar yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bursa'da elinde kazma, kürek, çapa, tırmık, sopa ve kesici aletlerle gösterici avına çıkanlar kimlerdi acaba? Ya da şöyle diyelim ne diye slogan atıyorlardı? Sizler o adamların hiç tiplerine baktınız mı? Her biri birer katil tipi taşımıyor muydu? Hele öne fırlayıp oraya buraya verip veriştirdikten sonra birden aklı başına gelmiş gibi sözümona birleştirici sözler bağıran kişiyi tanıyor musunuz?

Dün Ankara'da Çayyolu Metrosu açılışı vardı. Ankara'nın her semtinden bedava belediye otobüsleri oraya insan taşıdılar. Kimi devlet dairelerinde ve belediyelerde çalışanlara açılış boyunca izin veren amirler kimlerdi dersiniz? Bütün bu çabaya karşın, alan dolmayınca saat 10.00'da başlaması gereken açılış niye geciktirildi ki? Ya da sizler hiç Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzüne baktınız mı? Biz baktık. O yüzde ağır yenilginin yıkıntısı yok muydu sizce. Peki, bu açılışta Recep Tayyip Erdoğan dişe dokunur ne söyledi var mı bir anımsayan. Söyleyemez, çünkü dağarcığında sözü kalmadı. 

Siz Başbakan'ı 24 TV'de izlediyseniz ona nasıl bir not verdiniz? Kendisine Berkin Elvan'ın ölümüyle birlikte doların yükselişini sorma acyipliğini gösteren sözümona gazeteci parçası ile Başbakan'ın bu soruya verdiği yanıtı nasıl karşılıyorsunuz? İnsan olarak içinize sindi mi? Sindiyse siz ve soruyu soran ve soruyu yanıtlayan Recep Tayyip Erdoğan nasıl insanlarsınız ki, Berkin'in yaşamını yitirmesi yüreğinizde küçücük bir sızlama bile yaratmıyor?

Değerli yurttaşlar, bugün gelinen nokta tam da bıçak sırtıdır. Bu yüzden de 30 Mart seçimleri çok daha fazla önem kazanmıştır. AKP'nin sandığa gömülmesi artık kaçınılmazdır. Bütün yurttaşlarımız kendilerini bu yönde görevli saymalı AKP'ye bütün unlara karşın oy vermeyi düşünenler varsa bin kez düşünmelidir. 

Seçimlerde çok oy almak AKP için her şeyi yapabileceği anlamı taşımaktadır. 

Bu yüzden de hak, hukuk, demokrasi, özgürlük gibi tanımlar Recep Tayyip Erdoğan'a da partisi AKP'ye de çok uzaktır. Öyleyse bunlar hakkettikleri karşılığı da mutlaka görmelidirler.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA