turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İLLEGAL KATİLLER

TURGUT KOÇAK Genel Başkan)

16 MART 2014

Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep'teki konuşmasında; "Burak Can'ın elinde sapan yoktu. Burak Can'ın elinde silah yoktu. O yavrumuzu öldürenler CHP ile iş tutan, Kılıçdaroğlu'nun gayriresmi, illegal cellatlarıdır. Bunu böyle biliniz" dedi. Gezi gösterilerinden 269 gün sonra yaşamını yitiren Berkin'in ekmek almaya gittiği yönündeki iddialara da ağzından geleni söyleyen Erdoğan, "Elinde sapan yüzünde poşu ile ekmek almaya mı gidilir? Polis, eylemcinin yaşını nerede bilecek" diyerek kalabalığı provoke etti.

Önce Receh Teyyip Erdoğan'ın nasıl bir ruh hali içinde olduğunu gösteren bu sözlerinin üzerinde duralım. Kuşku yok ki, ilericiler, devrimciler ve sosyalistler nasıl Berkin Elvan'ın yitirilmesine yanmışlarsa Burak Can'ın yaşamını yitirmesi karşısında da yanmışlardır. Yalnız devrimcilerin Recep Tayyip Erdoğan gibilerden sayısız farklı özellik taşıdıkları da bir gerçektir. Devrimciler öncelikle Burak Can'ın ölümünün arkasındaki sır perdesini de anlamak isterler. Zatı Muhterem Başbakan bir miting meydanında insanların karşısına çıkıyor ve hedef gösteren laflar ediyor. Ancak bir kez olsun şu Kasımpaşa'da varolduğu söylenen 1453 örgütü mü her neyse bunlarla ilgili olarak ağzını açıp da bir tek söz söylemiyor. Daha da önemlisi bu örgüt çevresinde toplanan lümper ağızlı kimselerin ettikleri küfürleri, ellerindeki palaları, ve diğer saldırı aletlerini de görmezden geliyor nedense. Üstüne üstlük bir de Burak Can'ın ölümü daha doğru dürüst basının bile eline geçmemişken Aziz Pabuşçu'nun CNN'deki programa katılarak verdiği bilgileri nereden aldığını ve bu açıklamalarla varmak istediği amacın ne olduğunu da yok sayıp geçiyor nedense. Haydi, bunları geçelim, yürüyüşe geçip saldırgan bağırtılarla bu 1453 müdür nedir ne yapmak istiyordu acaba? Burak Can'ın tam da bu provokatif girişim sırasında öldürülmüş olması aklına hiç mi hem de kendi adamlarınca hazırlanmış bir tezgahı getirmiyor? 

Elbette getirmez. Çünkü tezgah kendilerinin işi. Üstelik de bu tezgahın arkasından niye Burak Can'ın Ülkü Ocakları ve MHP üyesi olduğu açıklandı? Ülkü Ocakları'ndan bu açıklamaya karşı niye Burak Can'ın Ülkü Ocakları'ndan olmadığı, Ülkü Ocakları'nın bu gibi olayların dışında olduğu açıklanması yapıldı? 

Durum ortadadır. Her kim bu provokasyonu yapmışsa Ülkü Ocakları ile sol görüşteki insanları karşı karşıya getirmeyi amaçlamıştır. Bu da gösteriyor ki, tezgah doğrudan AKP'nin işidir. Bu yüzden de Recep Tayyip Erdoğan miting meydanında CHP ve CHP'nin Genel Başkanı'nı hedef gösterip zırvalamaktadır.

Devam edelim bir ülkenin Başbakan'ı sanki Berkin öldürülmeyi hak etmiştir bağlamında konabilir? Berkin Elvan'ın öldürülmesinin doğal olduğunu şu sözlerle savunan Başbakan, "Elinde sapan yüzünde poşu ile ekmek almaya mı gidilir? Polis, eylemcinin yaşını nerede bilecek" diye konuşuyorsa durum gerçekten de endişe vericidir. Bu konuşması ile zatı muhterem; çocuklar da öldürülür öldürülmesine ya çocuk yaşını geçmiş olanların polis tarafından öldürülmesi çok doğal demeye getiren bir yaklaşımla gerçekten de kamuoyunun arka penceresini iyi bilmediği bir tezgahlar peşinde olduğunu göstermektedir. Zat; şaşırmış, üstü patlayıcı düzeneği ile dolu bir intihar bombacısı gibidir. Bu yüzden de bu intihar bombacısı ne edilip edilmeli ve durdurulmalıdır.

Yazımızı şu provokatör işlevi gören Akit gazetesinin birinci sayfadan ' İki Baba Farkı" diye verdiği haberle bitirelim.

"Berkin'i Allah değil, Tayyip öldürdü."

Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, hükümeti hedef alan açıklamalar yaparken Berkin'in annesi Gülsüm Elvan ise, "Benim oğlumu Allah almadı. Oğlumu benden Tayyip Erdoğan aldı. Oğlumun katili Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

Bu sözleri de Burakcan'ın babası söylemiş. Yine Akit denilen sözde gazeteden.

"Canım yandı, başka Can'lar yanmasın."

Okmeydanı'nda provokatörlerin katlettiği Burak Can Karamanoğlu'nun babası Halil Karamanoğlu ise, "Herkesin evladı var. Benim canım yanıyor. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Bu millete… Başka Can'lar yanmasın. Bu ülkeyi kimseye böldütmeyeceğiz" dedi.

Bu yaklaşım dikkatlice okunmalıdır. Akit denilen paçavra demek istiyor ki, ölüm nasıl gelirse gelsin Allah'tandır. Ne var ki, Berkin'in anne ve babası inanmadıkları için katil olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı işaret ediyor. Oysa Burak Can'ın babası öyle mi, ölümün Allah'tan geldiğini biliyor ve bu gerçekler ışığında konuşuyor demeye getiriyor. Bize göre Burak Can'ın babası da sizin gibi yüreği katran karası bağlamış biri olmadığı için provokatif bir açıklama yapmıyor, tersine onca acısına karşın aklıbaşında sözler söylüyor. 

Bizler yine de Halil Karamanoğlu'nun internette yayınlanan konuşmaları bilmesini, elektiriklerin söndürülmüş olmasının ve o bölgede bulunan kameraların niye görüntü almadıklarını da sorgulaması ve işin iç yüzünü öğrenmesi gerekiyor diye düşünüyoruz. 

Ancak o zaman AKP denlen illetin ne menem bir şey olduğunu iyi görecek ve de Burak Can'ın katilinin izini bulacağını gerçekten de AKP'nin illegal katillerine ulaşacağını söylüyoruz.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA