turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


UTANMAZ ARLANMAZLAR!

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

18 MART 2014

AKP'nin İzmir mitinginde yine ilginç görüntülere tanık olduk. Utanmaz arlanmazlar, ellerinde AKP bayrakladı ile yürüyenler apartmanlardaki bayanlara yönelik küfürlerin en sunturlusunu kullandılar. Bu yürüyüşçüler, kadınlara "ortalık orospusu, Yunan tohumları" gibi ağızlarına ne geliyorsa söylemekten çekince duymadılar. Demek ki, AKP'nin başka illerden bindirmeleri öyle sanıyoruz ki, İzmir'i başka bir ülke gibi görüyor olmalıydılar. İzmirlilere öyle kin duyuyorlardı ki, onları bıraksanız ya da güçleri yetse İzmir'de kırım bile yapmaktan çekinmezlerdi. Çünkü yıllarca AKP'lilerin başındaki adamın şişirmesi ile doldurulmuşlar ve İzmirlileri düşman bellemişlerdi. Anımsarsanız Recep Tayyip tarafından İzmir zaten "gavur İzmir" olarak görülüyordu. O miting alanına giden döküntüler ise. Ustalarından farklı düşünecek değillerdi ya, onlarda miting günü ustalarından öğrendiklerini daha da ileriye giderek İzmirlilere kusmuş oldular. Bu görüntülerden sonra anladık ki AKP, El Kaide'leşmiştir. Bundan sonra olacaklar da hiç kuşkunuz olmasın eğer güçlerinin yeteceğine inanırlarsa El Kaide yöntemleri olacaktır.

Türkiye'nin her tarafından İzmir'e yığıntı toplayan Recep Tayyip de görmüştür ki, kendilerine İzmir'den hayır yoktur. İzmir, Recep Tayyip ve partisi AKP'ye öyle bir ders verecek ki, Recep Tayyip ve partisi AKP ömürlerince bu dersi unutmayacaklardır. Artık Recep Tayyip Bey gittiği her yerde bir başbakan gibi değil de sokak ağzı ile konuşan biri gibi davranarak kin ve nefreti sürekli olarak körükleyen biri konumundadır. Alana getirilen yığıntı topluluğa konuşan Recep Tayyip Bey, balkondan bir kadının kendisine el hareketi yaptığını, yanında da kocasının bulunduğunu söylüyor ve bir kadın böyle bir şeyi nasıl yaparmış diye de yapılan şeyin çok ayıp olduğunu anlatmaya çalışan üstü kapalı bir dille sözümona ahlak dersi vermeye kalkıyordu. Kendisi bir başbakandı, başbakana karşı da böyle bir hareket yapılamazdı. Bu sözleri söyleyene bakın diyesi geliyor insanın. İzmirliler her zaman örnek bir davranış göstermişlerdir. Örnek davranış göstermeyen Başbakan'ın ta kendisidir. Çünkü miting meydanında mitinge gelen kendi adamlarının o lümpence ağızlar kullanarak İzmirlilere hakaret edilişini es geçerken sözümona ahlak dersi vermeye kalkarak kendisini protesto eden kadına yönelik laflar etmektedir. Polis bir yandan, miting alanındakiler bir yandan İzmirlilere kin ve nefretle davranmışlardır. Balkonlara basınçlı su sıkan polistir, Başbakan'ı el hareketi ile protesto ettiği ileri sürülen kadın polis tarafından gözaltına alınmıştır. Öyle sanıyorlar ki, AKP iktidardır ya, canı neyi isterse yapabileceğini sanmakta İzmirlileri ağzı salyalı yığıntı adamları ve polisiyle sindireceğini düşünmektedir.

İnsanda yüz olur. Adı Binali'den milyon Ali'ye çıkmış birini sen İzmir'e Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göster utanma, sen İzmirliler tarafından protesto edildiğin zaman ağzına ne gelirse söyleyebileceğini düşün. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım'ın adı üstü örtülen yolsuzluğa bulaşmamış mıydı? Boş bir alanda çantalarına para dolduranlar kimlerdi? Hızlı Tren ihalesindeki pis kokuların üstü nasıl kapatıldı? Neymiş efendim Milyonali pardon pardon Binali Yıldırım Bey, yüz milyarlarca ihale vermiş ve bu ihalelere imza atmışmış. Doğrudur atmıştır. Ancak havuza yığılan paralarda da onun adı en başta geçmektedir.

Sonuç olarak artık AKP'nin El Kaide'leşmesinden başka çıkış yolu kalmamıştır.

Bu yüzden de 30 Mart'tan önce bizler, AKP'nin EL Kaide'leşmiş yüzünü görür ve kimi eylemlerine tanık olursak şaşırmayacağız.

AKP'yi soğukanlılıkla tarihin çöp sepetine atacak ve halkımıza hakeret edenleri sonsuza kadar tarihin karanlık dehlizlerine uğurlayacağız.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA