turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HAİN KİM?

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

 25 MART 2014

Bugüne kadar ülkemize ve komşularımıza bu denli büyük çapta zararı dokunan bir Dışişleri Bakanı daha gelmiş değildir. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu işbaşına geldiği günden bugüne kadar neler yaptığına bir göz atarsa kendisi de nasıl bir politika izlemiştir görecektir. Ancak Ahmet Davutoğlu gibi koşullanmış ve kafaları kireçlenmiş olanların olup bitenleri yine de anlayamayacaklarını adımız gibi biliyoruz.

Suriye uçağının düşürülmesini AKP'nin planlı operasyonu olarak değerlendiren bazı gazeteler için Ahmet Davutoğlu diyor ki, "Bunun adı vatana ihanettir." Gerçekten de olup bitenlere baktığımız zaman kimin ihanet içinde olduğu açıkça görülmektedir. Suriye'nin canevine yönelik eylemlerde bulunan ipten kazıktan kopma teröristleri acaba buraya kim ya da kimler göndermiştir? Bugüne kadar Suriye sınırına kamplar kurarak bu teröristleri her anlamda destekleyenler AKP iktidarı değil midir? Öyle ya AKP 30 Mart günü yapılacak seçimlerin sonuçlarından emin değildir. Hatta öyle bilgiler gelmektedir ki, bu bilgilere göre artık AKP ikinci parti konumuna düşmüştür. Bu durumda iktidarını sürdüremeyeceğini düşünen AKP bilinmelidir ki, Suriye ile savaşta dahil her türlü yola başvuracaktır.

AKP iktidarı Irak ve Suriye'de konuşlanan teröristleri çok seviyor ya, işte o terörist gruplardan biri olan ve kendilerine de sözde Irak Şam İslam Devleti adı veren IŞID açıklama yapmış; Halep yakınlarında bulunan Süleyman Şah Türbesi Türk toprakları sayıldığı için orada 25 Türk askerinin görev yaptığ Saygı Karakolu var. İşte bu türbe eğer Türk askerleri çekilmezse IŞID tarafından yıkılacakmış. Bu konuda TSK ve AKP iktidarı da bir açıklama yaparak böyle bir işe kalkışılırsa buraya TSK'nın gireceğini söylemiştir. Yani AKP iktidarı ikinciliğe düşmüştür ya kendisini kurtarmak amacıyla böyle bir maceraya başvurabilir. Hem öyle ki, AKP iktidarından her şey beklenir. Belki de IŞID'ın böyle bir provokasyona kalkışması için IŞID'la anlaşmış bile olabilir. Bu konunun asla gözlerden ırak tutulmaması gerekir.

Hani şu Niğde Ulukışla otoyolunda güvenlik güçlerini ve kaçırdıkları kamyonetin şoförünü katleden Arnavut kökenli teröristler vardı ya, işte onlar Ankara'da mahkeme önüne çıkarılmışlar. El Kaide militanı olan üç kişi mahkemeye ifade vermemişler. Demişler ki; "Siz müşriksiniz, tanımıyoruz. Kafirlere ifade vermeyiz." İfadelerinin devamında ise; "Bizi Allah sorgular. Sehitlerimiz için sevaba girdik" demişlerdir.

Bu durumda; El Kaide, El Nsra, Müslüman Kardeşler ve nihayet IŞID'lıları destekleyen AKP iktidarı hain olmuyor da nasıl oluyor da AKP'nin gerici ve faşist politikalarını dile getirenler hain oluyor? Bunda şaşılacak bir şey yoktur. Bütün paranın padişahlığını savunan iktidarlar hırsızdır, ülke varlıklarını yabancılara satarken kılları kıpırdamaz. Ülkemizin ordusunu yabancıların emrine verirken de öyle bir vatanseverdirler ki, kimse bunların eline su dökemez. Bugüne kadar sanki AKP iktidarı tarafından hiçbir şey yapılmamış gibi seçim propagandasında bayarağa ve ülkemiz insanlarının kutsal saydıkları değerlere sarılması boşuna değildir. Bu durum, AKP iktidarında müzmin bir hastalık gibi dışarıya vurmuştur o kadar. Çünkü artık uluslararası sermayenin ve ABD'nin uşağı bu iktidar miadını doldurmuş ve çöpe atılmalarının zamanı gelmiştir. AKP'nin vatan millet Sakarya nutuğuna sarılmasının da nedeni budur.

Durup dururken Suriye uçağı düşürülmüştür. Durup dururken IŞID tarafından Süleyman Şah Türbesi'nin yıkılacağı savı ileri sürerek askeri birliklerin teyakkuza geçirilmesi sağlanmıştır. Oysa El Kadi militanları TSK birliklerinin gözlerinin önünden geçerek Suriye'de katliamlar gerçekleştirirken niçin TSK teyakkuza geçirilmemiştir de bugün savaş tamtamları çalmaya heveslenilmiştir?

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu siz hainlik mi arıyorsunuz?

Arnavut asıllı El Kaide militanlarını Türkiye'ye sokan ve cinayet işlemelerine olanak hazırlayanlar haindir.

Gözlekçiler Köyünü sözümona güvenlik nedeniyle boşaltıp oraya El Kaide militanlarını yerleştiren ve dünya alemin gözleri önünde Suriye topraklarına geçerek Suriye karakolunu basmalarına, askerleri katletmelerine ve Suriye bayrağının indirilmesine ortam hazırlayanlar haindir.

İşte gerçekler bu kadar açık ve direngendir.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA