turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKP'Yİ İZLEYİN!

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

27 MART 2014

Ne Recep Tayyip'in söylediklerinin bir değeri vardır ne de partisi AKP'nin. Bu parti iktidara geldiği günden beri her türlü karanlık işlerin içinde boğazına kadar pisliğe batmıştır. Demokratik hak ve özgürlükleri boğmak bir yana; gerektiğinde santaj yapmak için insanların özel yaşamına da el atmış ve günü geldiğinde de servis ederek rakiplerini ahlaksız bir şekilde safdışı bırakmak gibi uygulamalara girişmiştir. Önceki gün Baykal'la ilgili olarak kasetin kimin emriyle servis edildiği ortaya çıktıktan sonra iyice haritası pusulası değişen Recep Teyyip Bey'in aynı minval üzerinde montaj da montaj diyerek her suçu cemaate yıktığına tanık olduk.

Recep Tayyip Bey ve partisi artık iyice tehlikeli sularda kulaç atmaya başlamıştır. Bu parti tarafından organize edilen ve çeşitli kentlerde saldırılar gerçekleştiren AKP mitinglerinde kefen giyerek boy gösteren kimselerin birçok yerde ortaya çıktıklarına da tanık oluyoruz. Dün akşam Batıkent Metro çıkışı önünde bildiri dağıtan TKP ve Sol aday Kaya Güvenç'i destekleyenlere de palalı, taşlı sopalı saldırı gerçekleştirilmiş, olay yerine gelen polis ise saldırganları bulup çıkaracağına oraya toplanan halkın üzerine TOMA'lardan basınçlı su ve gaz sıkılmıştır. Bu olayda ağır yaralananlar vardır.

Yine AKP'nin seçimleri lehine çevirmek için suikast gerçekleştirmek de dahil Ankara'ya 100'ün üzerinde silahlı kimseler getirdiğine, bunların Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli, Mansur Yavaş ve Mustafa Sarıgül'e suikast düzenleyeceğine dair açıklamalar var. Zaten bu konu yavuz hırsız rolünü çok iyi oynayan İ. Melih Gökçek tarafından da daha önce dile getirilmişti. Bu arada özellikle belirtmek isteriz ki, Recep Tayyip Bey'in El Kaide gibi örgütlerin pek çok taraftarını Türkiye'nin çeşitli kentlerinde serpişik bir şekilde barındırdığından da hiç ama hiç kuşkumuz yoktur.

Recep Tayyip Bey, eli yüzü düzgün bir gençlik oluşturamamıştır, oluşturamaz da. Ne var ki, çakma bir o kadar da sokaklardan toplama lümpeni bir araya getirmeyi başarmıştır. Bugün çeşitli yerlerde saldırı düzenleyenler de bu lümpenlerdir. O lümpenler ki, daha önce kefen giyerek AKP'nin mitinglerinde boy göstermiş, geçen gün AKP'nin Trabzon mitinginde ise Çanakkale Savaşı sırasında askerlerimizin giydikleri elbiseleri giyerek boy göstermişlerdir. AKP iktidarı ve bu iktidarın başı Recep Tayyip Bey ne yaparsa yapsın lümpenlerine Çanakkale askerlerinin giydikleri giysiyi de giydirse durum değişmemekte içindeki serseriler adeta biz serseriyiz diye bağırmaktadırlar. Ve zaten hırsız bir iktidarın arkasına dizilmişlerden de matah bir şey olacak değil ya onlar da aynı soyun soyu olarak sokaklarda boy göstermekte saldırılar düzenleyerek AKP'nin iktidarda kalabileceğini sanmaktadır.

Recep Tayyip Bey, olağan bir kimlik sergilemekten çıkalı epey zaman olmuştur. Bugün geldiği nokta ise artık kendisine tahammül edilemeyecek kadar ileri gittiği gerçeğidir. Miting meydanında Suriye uçağının düşürülmesi ile ilgili konuşurken Berkin Elvan'a atıf yaparak sözü geçen uçağında mı ekmek almaya giderken düşürüldüğünü mitingdeki gürüha sorarak ve de Berkin Elvan'ı yuhalatarak siyaset yaptığını ve dik durduğunu sanmakta, her türlü kötülüğün kaynağı olabilecek tiynette olduğunu bütün çıplaklığı ile göstermektedir.

Sonuç olarak Recep Tayyip Bey'in elinde sadece ve sadece Cemmat üzerinden siyaset yapmak kalmıştır. Sen iktidar olacaksın, ülkede her türlü akıl almaz suçların daniskası işlenecek sonra da çıkacak bütün suçları cemaate yıkarak işin içinden sıyrılacaksın. Daha da ileri giderek Fethullah başta olmak üzere Cemaati hem İsrail'in hem de ABD'nin ajanı olarak değerlendirip bunların casus olduğunu 30 Marttan sonra casusluktan yargılanacaklarını söyleyerek ortalığa korku salacaksın. Acaba ülkede Recep Tayyip Bey'in bu sözlerine aklı başında olup da inanan bir tek kişi var mıdır? Daha doğrusu Recep Tayyip Bey'in suçladığ Cemaat kadar kendisi de beş tabak daha fazla aynı güçlerin katıksız adamı değil midir? Bugüne kadar Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı olarak yaptığı görevin ne anlama geldiğini Recep Tayyip Bey'in bilmediğini söyleyebilir miyiz? Amerikancılığı, İsrailciliği tescilli bir kişinin başkaları ile ilgili söylediklerine kim inanabilir ki?

Bütün yurttaşlara sesleniyoruz.

Şunun şurasında seçimlere üç günden az bir zaman kaldı.

Bu süre içinde Recep Tayyip Bey'in bütün manevralarını yakından izleyin. Göreceksiniz ki duyduğunuz her söz koskoca bir yalandan ibarettir. Bu zatı muhterem ne konuşursa konuşsun, Ne gibi kumpasların içine girerse girsin, nasıl saldırılar organize ederse etsin ne kendisinin ne bakanlarının ne taraftar iş adamlarının hırsızlığını örtemeyecek ve unutturamayacaktır.

AKP'yi izlerseniz, tıpkı salyangoz gibi geçtiği her yerde hırsızlıklarının, saldırganlıklarının, emperyalizme ettiği uşaklığın izlerini kesinlikle bulacaksınız…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA