turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇÜRÜK ÇİVİ İKTİDARI

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

28 MART 2014

AKP artık çürük çivi iktidarıdır. Çürüme öyle üst noktalardadır ki, dokunsanız bir fiske ile yıkılacak bir çınara benziyor. Bu yüzden de artık ne yapılsa ne Recep Tayyip Bey'in Başbakanlık koltuğunda oturması olasıdır ne de AKP'nin iktidar olmasa bile muhalefet olarak ülkemizde varlığını sürdürmesinin olanağı kalmıştır. Gün geçmiyor ki, bu iktidarın çürük çivilerinden birisi çürüyüp yere düşmesin, gün geçmiyor ki, gümbür gümbür yıkılmanın ürkütücü sesini duymayalım.

Deniz Baykal'a kurulan kumpas kaset ve olayın birinci aktörünün Recep Tayyip Bey olmasından beri ortaya ne kasetler döküldü ne kasetler. Kimi konuşmalar vardı ki, örneğin 17 Aralık 2013 tarihli operasyona malzeme olan akıllara durgunluk verecek denli ürkütücü ve gerçekti, üstelikte özle bir yanı olmadığı gibi doğrudan kamuoyunu ilgilendiriyordu. Yani birilerini çaldığı, çırptığı gerçeği vardı ortada. İktidar gücünü kullandı ve operasyonları da, operasyonların sonuçlarını da silip süpürmeye kalkıştı. Büyük ölçüde başardı da. Başardı başarmasına da Türkiye'nin dört bir yanında "Hırsız var" çığlığı ortalığı çınlatmaya başladı.

Söylediğimiz gibi dinleme ortamından elde edilen ses tapelerinin ardı arkası kesilmedi. Arkası geldi de geldi. Bu tapelerden sonuncusu ise dün yayınlandı. Dünkü tapelerde ise daha vahim bir gerçeğin tanığı olduk. Bu ses kaydına göre; Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan, Genelkurmay İkinci Başkanı Yaşar Güler ve Ferudun Sinirlioğlu Suriye'ye karşı bir savaş ortamının nasıl yaratılacağı ile ilgili konuyu konuşuyorlar. Aralarında akıllara durgunluk verecek konuşmalar geçiyor. Bu yüzden sizlere ömür You Tube'da yasaklanıveriyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e ait olduğu iddia edilen kişiler, Suriye ile ilgili savaş senaryosu üzerine konuşuyor.

Ortam dinlemesi olduğu belirtilerek yayınlanan ses kaydında, Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Başbakan Erdoğan’ın ‘Süleyman Şah Türbesi’ni imkan olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek,‘Başbakan, bu (Süleyman Şah Türbesi) bir imkan gibi değerlendirilmeli bu konjoktürde’ dedi” şeklinde konuşuyor.

“SAVAŞ GEREKÇESİ ÜRETİRİM”

Mit Müsteşarı Hakan Fidan’a ait olduğu öne sürülen ses ise “Gerekirse Suriye’ye dört adam gönderirim. Türkiye’ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim, Süleyman Şah Türbesine’de saldırtırız” diyor.

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu olduğu iddia edilen kişinin “Ulusal güvenliğimiz son derece pespaye ucuz bir iç politika malzemesi haline geldi” dediği iddia edilen ses kaydında, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’e ait olduğu ileri sürülen ses ise “Direkt savaş sebebi yani yapacağımız iş direk savaş sebebi” dediği duyuluyor.

Bize göre bu konu çok ama çok önemlidir. Yazımın giriş kısmında da belirttiğim gibi bu iktidarın çivisi iyice çürümüş ve sapır sapır dökülmektedir. Ülke güvenliği nedir, kim nasıl ülkemizi tehdit etmektedir bu konuda en küçük kaygısı da, bilgisi de olmayan bu dört zatın konuşmaları ülkemizin ne hale getirildiğinin en belirgin örneğidir. Hiçbir iktidarın kumpaslarla ve de ne oldukları açıkça belli olan terör örgütleriyle ilişkiye girerek ülke güvenliğini ya da komşularımızın güvenliğini tehlikeye sokmak gibi bir hakları yoktur. Bu konu ile ilgili Başbakan silah sıkar gibi "Ahlaksızlık, namussuzluk, adilik, alçaklık" açıklamasında bulundu. Ahmet Davutoğlu ise bu işi yapanlardan en ağır şekilde hesap sorulacağından söz etti.

Sonuç olarak bütün bunları bir kez daha gördükten ve tanık olduktan sonra gördük ki, bugüne kadar yazdıklarımızın hepsi harfi harfine doğrudur. Bu iktidar içine düştüğü durumdan kurtulmak için dün dile getirdiğimiz gibi her şeyi yapacak tiynettedir. Ey yurttaşlar seçimlere iki günden az bir zaman kaldı. Ya ayağınıza kurşun sıkmaya devam edeceksiniz ya da AKP iktidarını sandığa gömüp halk düşmanı bu iktidardan kurtulacaksınız. İnanıyorum ve görüyorum ki, AKP iktidarı sandığa gömülecek, sesini yitirip kuş gibi ötmeye başlayan Recep Tayyip Bey 30 Mart akşamı seçim sonuçları açıkladığı andan itibaren de başı kesilmiş tavuk gibi çırpınacaktır.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA