turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


RECEP BEY O KOLTUKTA OTURAMAZ

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

29 MART 2014

Yarın seçim var. Sandık başına gidecek ya hırsızlardan yana oy kullanıp onları çalmada, çarpmada, daha da yüreklendirecek ülkemizin başına bela edeceksiniz ya da hırsızlara, rüşvetçilere, düzenbazlara, ülke satıcılarına dur diyicek, onları sandığa gömüp onlardan hesap sorulmasının yolunu açacaksınız.

Hırsızların, vurguncuların tepeye yönetici yapılıp "çalıyorlar ya iş de yapıyorlar" denilen dünyada bir tek ülke daha yoktur. Bizler bu sözleri duydukça utanç duyuyor, ülkemiz insanının ahlaki olarak bu kadar bozulmuş olmasını kendimize yediremiyoruz. İşte böyledir. Kapitalist düzen kendisi hırsız olduğu için ülke insanının da küçüklü büyüklü hırsız olmasını sağlayarak sizleri suç ortağı konumuna düşürmesini yıllardır biz sosyalistler dile getirmemize karşın gerçekleri sizlere anlatamadık. Her şeye karşın yine de siz halkımızı suçlamaktan uzak durarak eğer bir eksiklik varsa eksiklik kendimizde dedik.

Ancak her şey bir yere kadardır. Recep Tayyip Bey ve Partisi AKP iktidarı döneminde hırsızlıkları tescilli Başçalanından bakanlarına kadar bir sürü insan tanıdık. Artık bu gerçekler ışığında mızrak çuvala sığdırılamaz. Her kim ki yine de bu gerçeklere karşın oyunu gider AKP'ye verirse işte o zaman bu yurttaşlarımızın, ne onurdan, ne dürüstlükten, ne yurtseverlikten ne de vicdandan söz etmeye hakları da yoktur yüzleri de.

Bugünkü yazımı kısa tutacağım. Bağımsızlık-Demokrasi- Sosyalizm yolunda bilmeliyiz ki ilk adım, 31 Mart sabahı Recep Tayyip Erdoğan'sız ve AKP'siz bir TÜRKİYE'ye uyanmak olmalıdır. Bu yüzden ne bazı sol partilerin söylediği gibi oylarımızı sokağa atma lüksümüz vardır ne de sandık başına gitmeyerek AKP'nin bir kez daha ülkemizin başına bela olmasına göz yummak lüksümüz.

Bu yüzden oylarımızı sokağa değil sandığa atmalıyız. Bu yüzden oylarımızı heder etmemeli AKP'yi sandığın dibine gömmeliyiz.

İşçiler, emekçiler, köylüler, gençler, kadınlar, kısacası tüm halkımız; uluslararası sermayenin uşağı AKP'ye gereken dersi vermek elimizdedir. Ekmeğimizi, işimizi, özgürlüğümüzü elimizden almaya kalkan padişah bozuntusuna izin vermeyelim!

Asıl bizim işimiz seçimlerden sonra başlıyor. Seçimlerde AKP'nin ikinci parti olacağı üç aşağı beş yukarı belli olmuş görünüyor.

Birinci parti bile olsa Recep Tayyip Bey'in daha fazla ülkeyi yönetmesine izin vermeyelim!

Çünkü böylesine hırsızlığa ve yolsuzluğa bulaşmış bir kişi ülkemizi yönetemez!

Haydi görev başına!
Haydi padişahın saltanatına son vermeye!
Haydi ekmek gül ve özgürlük günleri için yollara düşmeye!


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA