turgutkocak2009@hotmail.com

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YAZDIKLARIMIN ARKASINDAYIM

TURGUT KOÇAK (Genel Başkan)

31 MART 2014

Şimdi Recebi tutana aşk olsun. Artık bundan sonra da bol bol Suriye'ye karşı savaş açacak mı açmayacak mı diye tartışırız. Oysa savaş çoktan açılmış bile. TIR'lar dolusu malzemelerde neyin nesi? Savaş yoksa, keyfilik yoksa, ya Dışişleri Bakanı ve sözümona ülke güvenliğini konuşan zatı muhteremlerin konuşmaları da ne anlama geliyor sizce?

Ne güzel. Seçim kazanmış bir parti olarak AKP niye Suriye ile savaşa soyunup da hırsızlığı, yolsuzluğu unutturmasın ki? Sermaye güçleri ne zaman zora düştüklerinde vatan millet Sakarya diye ne zaman dememişler ki şimdi demesinler? Hem savaş ortamı yaratılırsa böylelikle dili uzun olanların dilini kesmek de kolay olacaktır. Malum ya vatan sözkonusuysa her şey teferruat değil midir? Diyelim ki, yine de AKP'nin politikalarına başkaldırıp gık diyenler oldu ne olacak o zaman? Yanıtı biliniyor. O zaman da Recep Bey kalkacak "vay sen düşmanla işbirliği ha"deyip çullanıverecektir gık diyenin tepesine. Ne güzel olacak o zaman bir demokrasi yaşayacağız ki evlere şenlik. İşte bu andan itibaren birçok kişi daha da pusup susacak ve diyecekler ki, "ne yapalım, bu halkla olmuyor, bükemediğin bileği öpeceksin". Sonra da Recep'in dükalığında yaşamayı sineye çekip oturacaklar.

Bugüne kadar yazdıklarımın arkasındayım. Bazıları diyebilirler ki, hani AKP gidecekti, daha da güçlendi. Ben böyle düşünmüyoum. Bütün burjuva iktidarlarında olduğu gibi AKP de en zayıf olduğu zamanda en güçlü olma halini göstermiştir o kadar. Dayanamayacak, yönetemeyecek ve kendi şaşasının altında ezilmekten görün bakın kurtulamayacaktır.

Sonuç olarak; hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet, irtikap suçlamalarının apaçık yapılması bile fayda etmez, yediden yetmişe bu işe alışır gideriz. Hatta deriz ki bal tutan parmağını yalar. Ve zaten AKP'ye oy veren kime sorsanız; "yemeyen var mı? Yiyorlar tamam da Allah için iş de yapıyorlar" dediklerini hangimiz duymadık ki?

Tamam duyduk, duyduk da biz sosyalistler pusar bir kenara çekilir miyiz?

Böylesine suç odağına dönüşmüş bir iktidar madem bu kadar oy almıştır bizi yönetmek de hakkıdır der miyiz?

Demeyiz.

Bütün Türkiye halkına sesleniyoruz.

Sosyalistler özellikle de partimiz TÜRKİYE SOSYALİST İŞÇİ PARTİSİ (TSİP) ülkemizin vicdanıdır. Bu vicdanı hiçbir güç susturamaz. Seçimlere katılamadık ama bundan böyle Türkiye'nin her yerinde olacak ve haramzadelere geçit vermeyeceğiz. Sizleri partimiz TÜRKİYE SOSYALİST İŞÇİ PARTİSİ saflarına ve partimizle ilişkiye geçmeye çağırıyoruz. Bu seçimle birlikte solda yer alan kimi partilerin de kofluğu belli olmuştur.

İlan ediyoruz TSİP derse ki şunu yapacağız yaparız.

TSİP derse ki 1 milyon oy alırız, alırız.

Partimizin atmasyonla şunla bunla işi yoktur.

Bekleyin göreceksiniz…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI


ANA SAYFA